poniedziałek, 17 lipca 2023 13:31

Gigant rusza z wielką inwestycją za ponad 30 mln złotych. Powstanie tuż obok lotniska Kraków-Balice

Autor Norbert Kwiatkowski
Gigant rusza z wielką inwestycją za ponad 30 mln złotych. Powstanie tuż obok lotniska Kraków-Balice

Panattoni, to najaktywniejszy deweloper nieruchomości przemysłowych na świecie. Gigant właśnie rusza z budową City Logistics Kraków Airport II o wartości 34 mln euro, który położony będzie w sąsiedztwie lotniska Kraków Airport.

Całkowita powierzchnia obiektu ma wynieść 21 330 mkw. Nieprzypadkowa będzie również jego lokalizacja, która znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie autostrady A4, co naturalnie pozwoli na szybki i sprawny transport do wielu kluczowych ośrodków południowej Polski, takich jak choćby Rzeszów.

Oczywiście sam Kraków, jak i lotnisko położone w Balicach miało istotny wpływ przy wyborze lokalizacji. Mówimy tu o drugim największym mieście i lotnisku w Polsce, które rocznie odwiedza miliony turystów.

Filia Panattoni jest częścią założonej w 1986 roku w USA, przez Carla Panattoni, firmy Panattoni Development Company Inc. Panattoni Europe powstało w 2005 r. i od tego momentu rozwija się pod czujnym okiem Roberta Dobrzyckiego, prezesa i współwłaściciela na Europę i Indie. Spółka rozwija swoją działalność m.in. w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Włoszech oraz Belgii.

Warto wspomnieć, że inwestycja ma zostać ukończona w pierwszym kwartale 2024 roku.

Foto: Kraków Airport/Facebook

Powiat krakowski

Powiat krakowski - najnowsze informacje

Rozrywka