środa, 17 kwiecień 2019 12:54

Policjant po służbie ruszył w pościg za złodziejem

Napisała

Mł. insp. Robert Górka z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie a wcześniej wieloletni policjant Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie, zwycięzca małopolskiego plebiscytu „Policjant Roku 2015”, dowiódł, że służba obywatelom nie posiada ram czasowych. Funkcjonariusz jadąc do domu zauważył napad na seniorkę, błyskawicznie zareagował i zatrzymał w pościgu rabusia, który ukradł starszej pani torebkę z pieniędzmi oraz dokumentami.

W niedzielę 14 kwietnia około godz. 11.00 mł. insp. Robert Górka przejeżdżał aleją Pokoju. W pewnym momencie zauważył po przeciwnej stronie ulicy mężczyznę, który na przystanku wyszarpnął torebkę z ramienia bezbronnej seniorki. Kobieta upadła na chodnik, a napastnik ze swoim łupem pospiesznie oddalił się w głąb pobliskiego osiedla. Policjant bez chwili wahania zawrócił i podjął pościg za złodziejem. Gdy rzezimieszek próbował się ukryć pomiędzy zabudowaniami, funkcjonariusz zatrzymał pojazd i dalej pieszo kontynuował pogoń. Podczas ucieczki, sprawca odrzucił od siebie ukradzioną torebkę, próbując w ten sposób pozbyć się dowodu przestępstwa. Policjant zatrzymał rabusia na ul. Półkole, kilkadziesiąt metrów od przystanku, na którym napastnik zaatakował swą ofiarę. Gdy mł. insp. Robert Górka obezwładnił złodzieja, inny przechodzień zadzwonił na numer alarmowy. Na miejsce przyjechał patrol z Komisariatu Policji II w Krakowie, który przejął 40-letniego złodzieja. Mundurowi znaleźli przy nim dwa portfele, które zdążył wyciągnąć z odrzuconej torebki. Sprawę rozboju prowadzą śledczy z Komisariatu Policji II w Krakowie.

Dzięki błyskawicznej, profesjonalnej reakcji mł. insp. Roberta Górki, kobieta odzyskała swą własność, a sprawca kradzieży odpowie za swój czyn.

Joanna Frydrych

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.