poniedziałek, 12 sierpień 2019 13:40

Kraków: Ukradli i podpalili nissana. Odpowiedzą również za paserkę

Napisała

Na początku sierpnia br. policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Samochodową KMP w Krakowie zatrzymali trzech młodych mężczyzn, mieszkańców powiatu krakowskiego.  Dwóch z nich odpowie za kradzież samochodu, a trzeci z nich za paserstwo.

Pod koniec lipca br. dyżurny Policji otrzymał zgłoszenie o kradzieży samochodu marki Nissan Patrol. Dwóch znajomych mężczyzn postanowiło wybrać się nim na przejażdżkę. Kiedy znudziły się im samochodowe wojaże, postanowili zdemontować i sprzedać wybrane podzespoły, a resztę samochodu podpalili i porzucili w miejscowości Trojanowice. 24-letni kolega mężczyzn pomógł im, m.in. w demontażu nadających się do spieniężenia części samochodu oraz przewiezieniu ich na teren Grzegórzek, gdzie zostały ukryte w jednej z piwnic.

Funkcjonariusze zgromadzili istotne informacje, dzięki którym dotarli do trzech młodych mieszkańców powiatu krakowskiego. We wtorek, 6 sierpnia br., zatrzymany został podejrzewany o udział w przestępczym procederze 24-latek. Dzień później policjanci zatrzymali jego dwóch 22-letnich wspólników. Funkcjonariusze przeszukali wytypowane posesje na terenie powiatu krakowskiego oraz piwnice na terenie Krakowa, gdzie odnaleźli części zdemontowane ze skradzionego nissana o wartości ok. 20 tys. złotych.

Przestępcze trio trafiło do policyjnej izby zatrzymań. Dwudziestolatkowie przyznali się do stawianych im zarzutów. Nie byli wcześniej karani. 22-latkowie odpowiedzą za kradzież z włamaniem, za co grozi im do 10 lat więzienia. Natomiast 24-latek usłyszał zarzut paserstwa umyślnego, jest to przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 2.

inf. i foto: KWP w Krakowie

 

Marzena Gitler

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.