piątek, 05 lipiec 2019 15:27

Trzebinia. Miliony złotych na kursy językowe i zawodowe dla mieszkańców

Napisała

65 mln zł na szkolenia ogólne i 70 mln zł na szkolenia zawodowe ma do wydania Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie. Z tych pieniędzy mogą skorzystać m.in. trzebinianie.

W piątek, 5 lipca w Starostwie Powiatowym w Chrzanowie podpisano porozumienie o zawiązaniu współpracy pomiędzy Wojewódzkim Urzędem Pracy w Krakowie a samorządami powiatu chrzanowskiego. Gminę Trzebinia reprezentował burmistrz Jarosław Okoczuk.

 

Kierunek Kariera – to projekt adresowany do osób pracujących, pozwalający uzyskać bony szkoleniowe na szkolenia m.in. językowe, komputerowe, prawo jazdy kat. A, B, C, C+E. Kierunek Kariera Zawodowa skierowany jest natomiast do osób pracujących, które chcą podnieść swoje kompetencje poprzez uczestnictwo w szkoleniach zawodowych. Z kolei dla osób powracających z zagranicy, pozostających bez pracy, jest projekt „Nowy Start w Małopolsce”, w którym, opróczz Bilansu Kariery, można uzyskać pomoc w znalezieniu dofinansowania na dalszy rozwój, zatrudnienie i osiedlenie się na stałe w Małopolsce.

Projekty są dostępne online na terenie całego województwa. Wystarczy zarejestrować się na stronie: www.pociagdokariery.pl. Więcej informacji o projektach Kierunek Kariera, Kierunek Kariera Zawodowa i Nowy Start w Małopolsce na stronie internetowej WUP Kraków.

Info: UM Trzebinia

Joanna Frydrych

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.