wtorek, 11 czerwiec 2019 10:09

Mszana Dolna. Wypadek podczas prac polowych. Dziecko między kołami ciągnika

Napisała

W sobotę 8 czerwca około godziny 13.00 w miejscowości Mszana Dolna doszło do nieszczęśliwego wypadku, w którym ucierpiało dziecko.

Policjanci na miejscu ustalili, ze podczas prac polowych 6-letni chłopiec wsiadł na ciągnik rolniczy, który zaczął się staczać w dół, po czym zatrzymał się na sąsiedniej działce. W chwili zatrzymania chłopiec spadł z ciągnika i wylądował między kołami. 6-latek został zabrany przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe do szpitala. Na szczęście nie doznał ciężkich obrażeń. Na miejscu zdarzenia opiekę nad chłopcem sprawowała matka.

Trwa sezon prac polowych. W związku z powyższym Policja apeluje o zachowanie zdrowego rozsądku i ostrożności. Pamiętajmy, że obsługa maszyn rolniczych wymaga dużego doświadczenia oraz zachowania zasad bezpieczeństwa. Uważajmy przy obsłudze maszyn , ale również podczas dojazdu, czy powrotu z pola. Pamiętajmy również, że dzieci nie powinny bawić się w roboczej części gospodarstwa, gdyż może to być dla nich niebezpieczne.

Info: KPP Limanowa

Joanna Frydrych

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.