poniedziałek, 18 marca 2024 10:10

Tragiczny wypadek w Mszanie Górnej. „O losie kierowcy zadecyduje prokurator”

Autor Karolina Kurando
Tragiczny wypadek w Mszanie Górnej. „O losie kierowcy zadecyduje prokurator”

W ubiegły weekend, w nocy z 16 na 17 marca, w Mszanie Górnej doszło do tragicznego wypadku. Nie żyje dwóch mężczyzn.

Wypadek, który wydarzył się w weekend w Mszanie Górnej, budzi wiele emocji. W nocy z soboty na niedzielę doszło do tragedii – samochód, prawdopodobnie pod wpływem przekroczonej prędkości, wypadł z drogi, a następnie uderzył w słup i zajął się ogniem. Dwóm osobom udało się wydostać z płonącego pojazdu, pozostałe dwie zginęły na miejscu.

Dwie osoby nie żyją

O komentarz poprosiliśmy st. asp. Jolantę Batko, rzeczniczkę prasową Komendanta Powiatowego Policji w Limanowej:

— Ze wstępnych ustaleń wynika, że do zdarzenia przyczyniła się prędkość. 24-letni kierujący pojazdem marki BMW prawdopodobnie tej prędkości nie dostosował i stracił panowanie nad pojazdem. Samochód wypadł z drogi, uderzył w słup. W pojeździe podróżowało czterech mężczyzn, troje z nich to mieszkańcy powiatu limanowskiego, jeden – mieszkaniec Krakowa. Dwóch pasażerów nie żyje, jeden przebywa w szpitalu. Sprawca, czyli kierujący, jest obecnie u nas w policyjnym areszcie, będą dziś wykonywane z nim dalsze czynności. O jego dalszym losie zadecydują prokurator i sąd – informuje st. asp. Batko. – Na obecną chwilę mogę powiedzieć, że czekamy na opinię biegłego z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych. Przy sprawie działa również grupa dochodzeniowo-śledcza, która procesowo zabezpieczyła wszystkie ślady. Samochód został przewieziony na parking. Myślę, że dzisiaj po południu bądź jutro pojawi się informacja, co dalej z kierowcą, czy zostaną zastosowane środki wolnościowe, czy zostanie zwolniony.

Siedzieli na tylnych siedzeniach

Mężczyźni, którzy zginęli (21- oraz 23-latek), zajmowali tylne miejsca pasażerskie. Wypadek przeżył 24-letni kierowca oraz 23-letni pasażer siedzący z przodu. Wiemy, że samochód uderzył bokiem, co widać na fotografiach.

Próbowaliśmy ustalić, czy osoby biorące udział w tragicznym wypadku były ze sobą spokrewnione, jednak st. asp. Jolanta Batko poinformowała nas, że nie może udzielać takich informacji.

To dzięki nim nie zginęły 4 osoby. „Panowie, czapki z głów”
W nocy z soboty na niedzielę (17 marca) w miejscowości Mszana Górna, znajdującej się w powiecie limanowskim, doszło do tragicznego wypadku. Jako pierwsi pomocy poszkodowanym udzielili świadkowie zdarzenia - strażacy ochotnicy. W wyniku wypadku, do którego doszło w nocy z soboty na niedzielę (17 mar…

Źródło zdjęcia głównego: Policja Limanowa

Limanowa - najnowsze informacje

Rozrywka