piątek, 29 marca 2024 10:40

Afera na Limanowszczyźnie. Strażacy zaatakowani podczas interwencji. Jest oficjalny komunikat straży pożarnej [Wideo]

Autor Mirosław Haładyj
Afera na Limanowszczyźnie. Strażacy zaatakowani podczas interwencji. Jest oficjalny komunikat straży pożarnej [Wideo]

27 marca 2024 roku o godz. 20:30 strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Limanowej zostali zaatakowani podczas interwencji w mieście Koszary. Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej wydała oficjalny komunikat w tej sprawie.

Strażacy z Limanowej wraz z druhami z OSP zostali wezwani do pożaru na jednym z osiedli w m. Koszary. Po przybyciu na miejsce mundurowi rozpoczęli czynności mające na celu ugaszenie palących się materiałów. Niestety, ich działania zakłócili agresywni mieszkańcy osiedla. W efekcie funkcjonariuszka PSP doznała urazu dłoni.

#KRAJ Agresja wobec strażaków niosących pomoc – stanowczo mówimy ‼️ NIE ‼️ Dnia 27 marca 2024 roku o godz. 20:30, strażacy z Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Limanowej zostali wezwani do pożaru na jednym z osiedli w m. Koszary. Po przybyciu na miejsce, strażacy #PSP wspólnie z druhami #OSP podjęli działania mające na celu ugaszenie palących się materiałów. Niestety, czynności ratownicze zostały zakłócone przez agresywne zachowanie niektórych mieszkańców osiedla, którzy grozili strażakom i próbowali odebrać im sprzęt gaśniczy. W wyniku tych działań, funkcjonariuszka PSP doznała urazu dłoni. Atak na strażaków, którzy narażają swoje życie, aby chronić innych, jest absolutnie nie do zaakceptowania. Takie zachowania stanowią zagrożenie nie tylko dla bezpieczeństwa ratowników, ale również dla wszystkich osób znajdujących się w pobliżu. Tylko w marcu tego roku, strażacy przeprowadzili ponad 28 tysięcy interwencji, w tym 8 466 razy przy pożarach, 16 690 razy przy miejscowych zagrożeniach, a 3 172 to fałszywe alarmy, co świadczy o ich nieustającej gotowości do niesienia pomocy. 🟥 Państwowa Straż Pożarna apeluje szacunek i wsparcie dla strażaków! Oni każdego dnia ryzykują własne życie, aby zapewnić bezpieczeństwo nas wszystkich. Ich poświęcenie zasługuje na najwyższe uznanie i współpracę ze strony społeczności, której służą. ___________________________________ 🛑 Widzisz pożar, utrudnienia lub kolizję 🛑 🆘 Poinformuj nas na 795 783 072📲 ✉️ Napisz prywatną wiadomość Facebook 📮 📸 Udostępnimy Twoje zdjęcia i filmy ✅

Opublikowany przez Bochnia112.pl - Bocheński Portal Ratowniczy Czwartek, 28 marca 2024

Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej wydała oficjalny komunikat w tej sprawie. Poniżej publikujemy jego pełną treść.

27 marca 2024 roku o godz. 20:30, strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Limanowej zostali wezwani do pożaru na jednym z osiedli w m. Koszary. Po przybyciu na miejsce, strażacy PSP wspólnie z druhami OSP podjęli działania mające na celu ugaszenie palących się materiałów. Niestety, czynności ratownicze zostały zakłócone przez agresywne zachowanie niektórych mieszkańców osiedla, którzy grozili strażakom i próbowali odebrać im sprzęt gaśniczy. W wyniku tych działań, funkcjonariuszka PSP doznała urazu dłoni.
Atak na strażaków, którzy narażają swoje życie, aby chronić innych, jest absolutnie nie do zaakceptowania. Takie zachowania stanowią zagrożenie nie tylko dla bezpieczeństwa ratowników, ale również dla wszystkich osób znajdujących się w pobliżu.
Tylko w marcu tego roku, strażacy przeprowadzili ponad 28 tysięcy interwencji, w tym 8 466 razy przy pożarach, 16 690 razy przy miejscowych zagrożeniach, a 3 172 to fałszywe alarmy, co świadczy o ich nieustającej gotowości do niesienia pomocy.
Apelujemy o szacunek i wsparcie dla strażaków! Oni każdego dnia ryzykują własne życie, aby zapewnić bezpieczeństwo nas wszystkich. Ich poświęcenie zasługuje na najwyższe uznanie i współpracę ze strony społeczności, której służą.

Inf.: Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej
Fot.: Bochnia112

Limanowa - najnowsze informacje

Rozrywka