poniedziałek, 11 luty 2019 14:03

Mielec: Mistrzowie i trenerzy docenieni przez prezydenta

Napisała

Podczas uroczystej gali jaka odbyła się w czwartek 7 lutego w Hotelu Iskierka Prezydenta Miasta Jacek Wiśniewski w towarzystwie zastępcy prezydenta Adriany Miłoś wręczył nagrody najlepszym sportowcom Mielca za wyniki osiągnięte w roku 2018. Otrzymali je medaliści Mistrzostw Polski, Europy i świata. Wyróżniono także trenerów i działaczy sportowych, którzy przyczynili się do sukcesów zawodniczek i zawodników mieleckich klubów sportowych.

Prezydent Jacek Wiśniewski wspominając swoje osiągnięcia sportowe gratulował wyróżnionym uzyskanych w roku 2018 wyników. - Gratulacje należą się wszystkim, którzy przyczyniają się rozwoju mieleckiego sportu i to tego, że w naszym mieście młodzi ludzie mogą realizować swoje sportowe pasje. Dziękuję za promocję Mielca na sportowych arenach, nie tylko w Polsce ale i poza jej granicami. Życzę Wam, aby tych sukcesów było coraz więcej i abyśmy za rok spotkali się w jeszcze większym gronie - powiedział. 

Spotkanie będące sportowym podsumowaniem roku 2018 w Mielcu uświetnił niezwykły pokaz Filipa Dudzika – brązowego medalisty Mistrzostw Świata w freestyle footballu.

Nagrody Prezydenta Miasta Mielca otrzymali: 

Katarzyna Zdziebło zawodniczka Lekkoatletycznego Klubu Sportowego Stal Mielec za zdobycie złotego medalu w chodzie sportowym na 3 km podczas Halowych Mistrzostw Polski w Toruniu (18 lutego) i złotego medalu w chodzie sportowym na 20 km podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-23 w Gdańsku (25 sierpnia) oraz srebrnych medali w chodzie na 5 km w Letnich Mistrzostwach Polski seniorek w Lublinie (20 lipca) i w Mistrzostwach Polski na 20 km w Warszawie (23 czerwca).

Paulina Buziak zawodniczka Lekkoatletycznego Klubu Sportowego Stal Mielec za zdobycie złotego medalu w chodzie sportowym na 5 km podczas Letnich Mistrzostw Polski Seniorów PZLA w Lublinie (20 lipca 2018 r.) i złotego medalu podczas Mistrzostw Polski w chodzie sportowym kobiet na 20 km w Warszawie (23 czerwca 2018 r.), a także za zdobycie srebrnego medalu w chodzie sportowym podczas Halowych Mistrzostw Polski w Toruniu (18 lutego 2018 r.)

Kamil Wąż zawodnik Lekkoatletycznego Klubu Sportowego Stal Mielec za zdobycie brązowego medalu w trójskoku podczas Halowych Mistrzostw Polski w lekkiej atletyce, rozegranych 11 lutego 2018 roku w Toruniu.

Julita Małaszewicz zawodniczka Lekkoatletycznego Klubu Sportowego Stal Mielec za zdobycie brązowego medalu w chodzie sportowym podczas Mistrzostw Polski U-16 rozegranych 22 września 2018 r. w Bełchatowie.

Kamil Piecuch zawodnik Lekkoatletycznego Klubu Sportowego Stal Mielec za zdobycie złotego medalu w chodzie sportowym podczas Mistrzostw Polski U-16 w lekkiej atletyce rozegranych 22 września 2018 r. w Bałchatowie.

Rafał Augustyn zawodnik Lekkoatletycznego Klubu Sportowego Stal Mielec za zdobycie srebrnego medalu w chodzie sportowym podczas Halowych Mistrzostw Polski w lekkiej atletyce, rozegranych 18 lutego 2018 r. w Toruniu oraz za zdobycie brązowego medalu w Drużynowych Mistrzostwach Świata w Chodzie Sportowym, które odbyły się 5 maja 2018 r. w Taicang (Chiny).

Dawid Piłat zawodnik Lekkoatletycznego Klubu Sportowego Stal Mielec za zdobycie brązowego medalu w rzucie młotem podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (Mistrzostwa Polski U-18) rozegranej 28 lipca 2018 r. w Chorzowie.

Wiktoria Raś zawodniczka Lekkoatletycznego Klubu Sportowego Stal Mielec za zdobycie srebrnych medali w konkurencji chodu sportowego juniorek podczas Halowych Mistrzostw Polski w Toruniu (9 lutego) oraz w Letnich Mistrzostwach Polski U-20 rozegranych 24 czerwca we Włocławku.

Gabriela Torba zawodniczka Lekkoatletycznego Klubu Sportowego Stal Mielec za zajęcie 1. miejsca w trójskoku podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (Mistrzostwa Polski U-18) w Chorzowie (29 lipca) oraz za zdobycie srebrnego medalu w trójskoku na Halowych Mistrzostwach Polski (U-18 i U-20) rozegranych 9 lutego w Toruniu.

Michał Krężel zawodnik Mieleckiego Stowarzyszenia Modelarzy Lotniczych za zdobycie srebrnego medalu w drużynie juniorów podczas rozegranych w Bułgarii Mistrzostw Świata Modeli Swobodnie Latających w klasie modeli z napędem silnikowym F1P (6 -10 sierpnia 2018 r.), a także za zdobycie złotego medalu indywidualnie w kategorii juniorów podczas Mistrzostw Polski Modeli Swobodnie Latających, które odbyły się w dniach 14-16 września w Lesznie.

Patryk Jaszcz zawodnik klubu Burza Podkarpackiego Oddziału Olimpiad Specjalnych w Mielcu za zdobycie srebrnego i brązowego medalu w bowlingu podczas XI Ogólnopolskich Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych, które odbyły się 9 czerwca 2018 roku w Katowicach i Chorzowie.

Dawid Książnicki zawodnik Międzyszkolnego Klubu Sportowego Ikar Mielec za zdobycie złotego, srebrnego i brązowego medalu podczas Zimowych Mistrzostw Polski Juniorów (do lat 16) w pływaniu rozegranych w dniach 14 -16 grudnia 2018 roku w Gorzowie Wielkopolskim.

Oliwia Cerlich zawodniczka Międzyszkolnego Klubu Sportowego Ikar Mielec za zdobycie srebrnego i brązowego medalu podczas Zimowych Mistrzostw Polski Juniorów (do lat 16) w pływaniu rozegranych w dniach 14 – 16 grudnia 2018 roku w Gorzowie Wielkopolskim.

Wiktoria Malec zawodniczka Międzyszkolnego Klubu Sportowego Ikar Mielec za zdobycie srebrnego medalu podczas Zimowych Mistrzostw Polski Juniorów (do lat 15) rozegranych w dniach 14 – 16 grudnia 2018 roku w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Maksymilian Cerlich zawodnika Międzyszkolnego Klubu Sportowego Ikar Mielec za zdobycie brązowego medalu w pływaniu na dystansie 200 metrów stylem zmiennym podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży rozegranej w dniach 20 – 22 lipca 2018 roku w Gliwicach.

Julia Gancarz zawodniczka Międzyszkolnego Klubu Sportowego Ikar Mielec za zdobycie brązowego medalu podczas Zimowych Mistrzostw Polski Juniorów (do lat 15) w pływaniu rozegranych w dniach 14 – 16 grudnia 2018 r. w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Daniel Paduch zawodnik klubu Masters Ikar Mielec za zdobycie dwóch złotych medali podczas Letnich Mistrzostw Polski Masters w pływaniu rozegranych w Poznaniu (22 czerwca 2018 r.) oraz za zdobycie srebrnego medalu w Zimowych Mistrzostwach Polski Masters w pływaniu rozegranych 16 listopada 2018 r. w Olsztynie.

Bartosz Kowalik zawodnik klubu Masters Ikar Mielec za zdobycie złotego i srebrnego medalu podczas Letnich Mistrzostw Polski Masters w pływaniu rozegranych w dniach 23 i 24 czerwca 2018 roku w Poznaniu.

Jakub Kukiełka ze Stowarzyszenia Akademia Umiejętności Technicznych Leonardo w Mielcu za zdobycie złotego medalu w kategorii juniorów na Mistrzostwach Polski Modeli Kosmicznych rozegranych we Włocławku w konkurencji modeli rakiet wysokościowych S1A.

Przemysław Żurawski ze Stowarzyszenia Akademia Umiejętności Technicznych Leonardo w Mielcu za zdobycie srebrnego medalu na Mistrzostwach Polski Modeli Kosmicznych Juniorów we Włocławku w kategorii modeli rakiet wysokościowych S1A oraz za zdobycie srebrnego medalu w drużynie juniorów w kategorii makiet modeli rakiet podczas Mistrzostw Świata Modeli Kosmicznych rozegranych we Włocławku.

Alex Sadowy ze Stowarzyszenia Akademia Umiejętności Technicznych Leonardo w Mielcu za zdobycie trzech brązowych medali (w kategorii modeli rakiet wysokościowych S1A, modeli makiet rakiet wysokościowych S5B i modeli rakiet z taśmą hamującą S6A) podczas Mistrzostw Polski Modeli Kosmicznych Juniorów rozegranych we Włocławku w dniach 28 czerwca -1 lipca 2018 roku.
Emilia Wojdyło ze Stowarzyszenia Akademia Umiejętności Technicznych Leonardo w Mielcu za zdobycie złotego medalu rozegranych we Włocławku Mistrzostw Polski Modeli Kosmicznych Juniorów w kategorii rakiet ze spadochronem S3A.

Artur Gorczyca ze Stowarzyszenia Akademia Umiejętności Technicznych Leonardo w Mielcu za zdobycie srebrnego medalu w konkurencji seniorów podczas Mistrzostw Polski Modeli Kosmicznych rozegranych we Włocławku (28 czerwca-1 lipca) w kategorii modeli makiet rakiet kosmicznych S7.

Wojciech Koszelski ze Stowarzyszenia Akademia Umiejętności Technicznych Leonardo w Mielcu za zdobycie w konkurencji modeli makiet rakiet kosmicznych S7 złotego medalu indywidualnie i srebrnego medalu w drużynie podczas Mistrzostw Świata Modeli Kosmicznych Juniorów we Włocławku oraz za zdobycie trzech złotych medali (w konkurencji S5B, S4A i S9A) podczas Mistrzostw Polski Modeli Kosmicznych Juniorów we Włocławku.

Grzegorz Goryczka ze Stowarzyszenia Akademia Umiejętności Technicznych Leonardo w Mielcu za zdobycie srebrnego medalu indywidualnie w kategorii makiet rakiet kosmicznych S7 i brązowego medalu indywidualnie w kategorii rakiet wysokościowych S1B oraz srebrnego medalu w drużynie w kategorii S7 podczas Mistrzostw Świata Modeli Kosmicznych Seniorów we Włocławku, a także za zdobycie tytułu wicemistrza Polski seniorów w kategorii rakiet ze spadochronem S3A w Mistrzostwach Polski Modeli Kosmicznych we Włocławku.

Wojciech Wojdyła ze Stowarzyszenia Akademia Umiejętności Technicznych Leonardo w Mielcu za zdobycie srebrnego medalu w kategorii modeli rakiet wysokościowych S1B podczas Mistrzostw Polski Modeli Kosmicznych Seniorów we Włocławku.

Mateusz Czerkies ze Stowarzyszenia Akademia Umiejętności Technicznych w Mielcu za zdobycie brązowego medalu w kategorii modeli samolotów zdalnie sterowanych F5K na Mistrzostwach Polski Halowych Modeli Akrobacyjnych Seniorów Warszawie oraz srebrnego medalu w konkurencji modeli szybowców zdalnie sterowanych F3K w kategorii juniorów na Mistrzostwach Europy Szybowców Zdalnie Sterowanych w Martin (Słowacja).

Kacper Krempa ze Stowarzyszenia Akademia Umiejętności Technicznych Leonardo w Mielcu za zdobycie na Mistrzostwach Polski Modeli Kosmicznych Juniorów we Włocławku, srebrnego medalu w kategorii modeli makiet rakiet wysokościowych S5B i brązowego medalu w kategorii modeli makiet rakiet kosmicznych S7, a także za zdobycie wśród juniorów brązowego medalu podczas Mistrzostw Polski Modeli Szybowców Zdalnie Sterowanych w Warszawie w kategorii F3K.

Franciszek Żmuda ze Stowarzyszenia Akademia Umiejętności Technicznych Leonardo w Mielcu za zdobycie złotego medalu indywidualnie w kategorii modeli makiet rakiet kosmicznych S7 i brązowego medalu w kategorii modeli rakietoplanów S4A podczas Mistrzostw Polski Modeli Kosmicznych Juniorów rozegranych we Włocławku.

Eryk Halaburda z Stowarzyszenia Akademia Umiejętności Technicznych Leonardo w Mielcu za zdobycie srebrnego medalu w kategorii modeli szybowców F3K podczas Mistrzostw Europy Szybowców Zdalnie Sterowanych w Martin (Słowacja) w konkurencji juniorów, srebrnego medalu w kategorii rakietoplanów zdalnie sterowanych S8E/P na Mistrzostwach Polski Modeli Kosmicznych seniorów we Włocławku oraz złotego medalu w kategorii F3K na Mistrzostwach Polski Modeli Szybowców Zdalnie Sterowanych w Warszawie.

Szymon Mikuła ze Stowarzyszenia Akademia Umiejętności Technicznych Leonardo w Mielcu za zdobycie srebrnego medalu w kategorii rakiet z wirnikiem S9A podczas Mistrzostw Polski Modeli Kosmicznych Juniorów rozegranych we Włocławku.

Andrzej Rusinowski ze Stowarzyszenia Akademia Umiejętności Technicznych Leonardo za zdobycie srebrnego medalu w drużynie w kategorii modeli makiet rakiet kosmicznych S7, podczas Mistrzostw Polski Modeli Kosmicznych Seniorów rozegranych we Włocławku.

Amelia Kierepka zawodniczka Mieleckiego Klubu Karate Shinkyokushin Saiha za zdobycie brązowego medalu na Mistrzostwach Polski Juniorów do lat 18 Shinkyokushin Polskiej Federacji Kyokushin Karate rozegranych w Solcu Kujawskim.

Filip Dudzik reprezentant UKS Mustang Mielec za zdobycie brązowego medalu w dyscyplinie freestyle football podczas Mistrzostw Świata Superball 2018 rozegranych w Pradze (Czechy), a także za zajęcie I oraz III miejsca na międzynarodowych zawodach Lubasz Feestyle Night 2018 i ogólnopolskich zawodach Just Freestyle Cup 2018 w Łodzi.

Emilia Karnasiewicz zawodniczka Klubu Szachowego SDK Lotnik Mielec za zajęcie I miejsca w Ogólnopolskich Mistrzostwach Szkół Podstawowych w szachach.

Hubert Zięby zawodnik Klubu Szachowego SDK Lotnik Mielec reprezentant Polski na Mistrzostwach Europy w Szachach Błyskawicznych (V miejsce) za zajęcie I miejsca na Ogólnopolskich Mistrzostwach Szkół Podstawowych w szachach.

Magdalena Łączak zawodniczka klubu Ultrafun, reprezentantki Polski za zdobycie złotego medalu w ultramaratonie kobiet podczas Mistrzostw Polski w Ultra Sky Runningu oraz za zajęcie 6 miejsca indywidualnie w kobiecym ultramaratonie podczas Mistrzostw Świata Ultra Trail, co jest najlepszym polskim wynikiem w historii start Polaków w zawodach trialowych.

Stanisław Wiktor zawodnik PTG Sokoła 1983 Mielec za zdobycie brązowego medalu podczas Szermierczych Mistrzostw Polski Dzieci rozegranych w dniach 2-3 czerwca 2018 roku w Piekarach Śląskich.

Maria Ciszczoń zawodniczka PTG Sokoła 1983 Mielec za zdobycie brązowego medalu w kategorii Zuchów podczas Szermierczych Mistrzostw Polski Dzieci rozegranych w dniach 2-3 czerwca 2018 roku w Piekarach Śląskich.

Martyna Mróz zawodniczka PTG Sokoła 1983 Mielec za zdobycie brązowego medalu podczas Szermierczych Mistrzostw Polski Dzieci rozegranych w dniach 2-3 czerwca 2018 roku w Piekarach Śląskich.

Dominik Kwaśnik zawodnik PTG Sokół 1893 Mielec za zdobycie złotego medalu w drużynie podczas Szermierczych Mistrzostw Polski Młodzików w konkurencji szpady rozegranych w dniach 9 -10 czerwca 2018 roku w Katowicach.

Dawid Madura zawodnik PTG Sokół 1893 Mielec za zdobycie złotego medalu w drużynie podczas Szermierczych Mistrzostw Polski Młodzików w konkurencji szpady rozegranych w dniach 9 -10 czerwca 2018 roku w Katowicach.

Stanisław Dziura zawodnik PTG Sokół 1893 Mielec za zdobycie złotego medalu w drużynie podczas Szermierczych Mistrzostw Polski Młodzików w konkurencji szpady rozegranych w dniach 9 -10 czerwca 2018 roku w Katowicach oraz za zdobycie brązowego medalu w szpadzie podczas rozegranych w Katowicach w dniach 9 -10 czerwca 2018 roku Szermierczych Mistrzostw Polski Młodzików.
Wojciech Lubieniecki zawodnik PTG Sokół 1893 Mielec za zdobycie srebrnego medalu w konkurencji szpady podczas Szermierczych Mistrzostw Polski Juniorów rozegranych w dniach 20 – 21 stycznia 2018 roku w Piekarach Śląskich.

Piotr Urban zawodnik Mieleckiego Klubu Sportowego Gryf za zdobycie brązowego medalu w szpadzie w turnieju drużynowym Szermierczych Mistrzostw Polski Juniorów rozegranych w dniach 20 – 21 stycznia 2018 roku w Piekarach Śląskich.

Paweł Urban zawodnik Mieleckiego Klubu Sportowego Gryf za zdobycie brązowego medalu w szpadzie w turnieju drużynowym Szermierczych Mistrzostw Polski Juniorów rozegranych w dniach 20 – 21 stycznia 2018 roku w Piekarach Śląskich.

Karol Urban zawodnik Mieleckiego Klubu Sportowego Gryf za zdobycie brązowego medalu w szpadzie w turnieju drużynowym Szermierczych Mistrzostw Polski Juniorów rozegranych w dniach 20 – 21 stycznia 2018 roku w Piekarach Śląskich.

Łukasz Leś zawodnik klubu Kuźnia Atletów im. Stanisława „Zbyszko” Cyganiewicza prowadzonego przez Stowarzyszenie Zdrowie i Fitness za zdobycie srebrnego medalu i tytułu wicemistrzowskiego w brazylijskim jiu – jitsu podczas Mistrzostw Europy NoGI.

Karolina Kozioł zawodniczka klubu Kuźnia Atletów im. Stanisława „Zbyszko” Cyganiewicza prowadzonego przez Stowarzyszenie Zdrowie i Fitness za zdobycie srebrnego medalu w brazylijskim jiu jitsu podczas Mistrzostw Polski BBJ rozegranych w dniach 3 – 4 listopada w Gnieźnie.

Krzysztof Kobos zawodnik klubu Kuźnia Atletów im. Stanisława „Zbyszko” Cyganiewicza prowadzonego przez Stowarzyszenie Zdrowie i Fitness za zdobycie złotego i brązowego medalu w brazylijskim jiu jitsu podczas Mistrzostw Polski BBJ rozegranych w dniach 3 – 4 listopada w Gnieźnie.

Tomasz Indyk zawodnik klubu Kuźnia Atletów im. Stanisława „Zbyszko” Cyganiewicza prowadzonego przez Stowarzyszenie Zdrowie i Fitness za zdobycie srebrnego medalu w brazylijskim jiu jitsu
podczas Mistrzostw Polski BBJ rozegranych w dniach 3 – 4 listopada w Gnieźnie.

Agnieszka Pogoda zawodniczki klubu Kuźnia Atletów im. Stanisława „Zbyszko” Cyganiewicza prowadzonego przez Stowarzyszenie Zdrowie i Fitness za zdobycie brązowego medalu w brazylijskim jiu jitsu podczas Mistrzostw Polski BBJ rozegranych w dniach 3 – 4 listopada w Gnieźnie.

Weronika Czerwińska reprezentantka Automobilklubu Mieleckiego za zdobycie tytułu wicemistrzowskiego indywidualnie i za zajęcie drugiego miejsca w rywalizacji zespołowej w ratownictwie drogowym podczas XVII Mistrzostw Polski Ratowników Drogowych rozegranych w Legionowie.

Karolina Sadlej – Zdun reprezentantka Automobilklubu Mieleckiego za zdobycie tytułu wicemistrzowskiego indywidualnie i za zajęcie drugiego miejsca w rywalizacji zespołowej w ratownictwie drogowym podczas XVII Mistrzostw Polski Ratowników Drogowych rozegranych w Legionowie.

Piotr Ogorzałek reprezentant Automobilklubu Mieleckiego za zdobycie tytułu wicemistrzowskiego w rywalizacji zespołowej w ratownictwie drogowym podczas XVII Mistrzostw Polski Ratowników Drogowych rozegranych w Legionowie.

Damian Kilian reprezentant Automobilklubu Mieleckiego za zdobycie tytułu wicemistrzowskiego w rywalizacji zespołowej w ratownictwie drogowym podczas XVII Mistrzostw Polski Ratowników Drogowych rozegranych w Legionowie.

Nagrody Prezydenta Miasta Mielca dla trenerów i działaczy:

Roman Murdza trener drużyny piłki siatkowej kobiet UKS Szóstka Mielec za historyczny awans do I ligi będący ukoronowaniem 40-letniej pracy trenerskiej.

Jerzy Stasz prezes Lekkoatletycznego Klubu Sportowego Stal Mielec za dokonania mieleckich lekkoatletów na sportowych arenach w kraju i na świecie.

Marcin Basiak Wychowanek Stowarzyszenia Piłki Ręcznej Stal Mielec z okazji zakończenia trwającej ponad 20 lat kariery sportowej i godne reprezentowanie barw mieleckiego klubu
Janusz Lubacz prezes Klubu Sportowego Smoczanka Mielec za wielkie zaangażowanie i społeczną działalność na rzecz piłkarzy Smoczanki.

Grzegorz Goryczka instruktor i zawodnik Stowarzyszenia Akademia Umiejętności Technicznych Leonardo za sukcesy mieleckich modelarzy kosmicznych osiągnięte na Mistrzostwach Polski, Europy i Świata.

Tadeusz Cerlich wiceprezes Międzyszkolnego Klubu Sportowego Ikar Mielec za zaangażowanie i społeczną działalność na rzecz rozwoju mieleckiego pływania.

inf. i foto: UM Mielec

 

Marzena Gitler

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.