piątek, 14 czerwiec 2019 15:46

Przecław: Będą zdobywać wiedzę przez doświadczenia

Napisała

Szkoła Podstawowa im. Walerii Szalay – Groele w Przecławiu uzyskała dofinansowanie w wysokości 41 414 zł na wyposażenie w pomoce dydaktyczne niezbędne do realizacji podstawy programowej z przedmiotów przyrodniczych: chemii, biologii, fizyki i geografii.

Zakupione pomoce dydaktyczne pozwalają efektywnie realizować podstawę programową w klasach IV – VIII, wspierać rozwój indywidulny uczniów, kształtować u nich kompetencje kluczowe, a przede wszystkim rozwijać twórcze myślenie i kształtować umiejętność rozumowania i wnioskowania.
Z zakupionych pomocy korzystają także najmłodsi uczniowie naszej szkoły. Opiekunowie pracowni: Katarzyna Kaźmierska , Anna Mordasiewicz oraz Irena Markulis organizują dla uczniów z klas I – III zajęcia pokazowe z wykorzystaniem zakupionych pomocy. Pokazy przyczyniają się do rozwijania dociekliwości poznawczej u uczniów oraz do kształtowania postawy aktywnych badaczy otaczającego świata i zachodzących w tym świecie zjawisk.

Inf. i foro: UG Przecław

Marzena Gitler

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.