wtorek, 23 kwiecień 2019 13:23

Nowy Targ. Podsumowanie akcji wielkanocnej

Napisał

W dniach od 19 – 22 kwietnia 2019 policjanci realizowali działania prewencyjne pn. „Bezpieczny weekend - Wielkanoc”. Okres świąteczny to dla wielu osób czas wyjazdów na rodzinne spotkania, natomiast dla funkcjonariuszy był to czas wytężonej pracy.

Podczas świątecznego weekendu na drogach powiatu nowotarskiego doszło do dwóch wypadków drogowych, czternastu kolizji. Ujawniono łącznie czterech nietrzeźwych kierujących na terenie Rabki-Zdrój, Nowego Targu i Skawy.

W sobotę po popołudniu nietrzeźwy kierujący volkswagenem spowodował kolizję drogową na terenie Szaflar i odjechał z miejsca. Poszkodowany natychmiast pojechał za uciekinierem, a o całym zdarzeniu powiadomił policję. W ujęciu sprawcy kolizji pomógł kierujący dacią, który swoim samochodem zablokował drogę i uniemożliwił mu dalszą jazdę. Jak się okazało mężczyzna był pijany i miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto nie posiadał prawa jazdy. Został zatrzymany w nowotarskiej komendzie. Teraz odpowie za swoje czyny.

Porównując, w ubiegłym roku na drogach powiatu nowotarskiego w okresie świątecznym doszło do dwóch wypadków drogowych, w tym jednego ze skutkiem śmiertelnym, jedenastu kolizji oraz ujawniono czterech nietrzeźwych kierujących.

Inf. KPP w Nowym Targu

Mirosław Haładyj

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.