czwartek, 13 czerwiec 2019 16:11

W Muzeum Tatrzańskim podyskutują o zakopiańskich plakatach

Napisał

13 czerwca o godz. 18:00 w willi Oksza (filia Muzeum Tatrzańskiego) odbędzie się spotkanie „Początki Plakatu Polskiego” towarzyszące wystawie „Zakopane Zaprasza. Plakaty 1906-1948”, które poprowadzi Zofia Radwańska z Działu Sztuki Muzeum Tatrzańskiego w Zakopanem.

Kiedy miały miejsce początki plakatu artystycznego w Polsce? Trudno określić konkretne daty, ponieważ wszystko zależy od tego, co nazwiemy plakatem. Czym właściwie jest plakat i jakie spełnia funkcje? Na spotkaniu uczestnicy postarają się dotrzeć do genezy tej niezwykłej formy graficznej i poznają historię polskiego plakatu artystycznego pierwszej połowy XX wieku. Bazą tych dociekań będzie kolekcja plakatów ze zbiorów Muzeum Tatrzańskiego prezentowana na wystawie „Zakopane zaprasza. Plakaty 1906-1948”. W czasie spotkania również będzie można dokładnie przyglądnąć się eksponowanym pracom na wspomnianej ekspozycji.

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy.

Fot. i inf.: Muzeum Tatrzańskie

Mirosław Haładyj

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.