piątek, 28 czerwiec 2019 14:26

Zakopane. Lato z Radiem - informacje organizacyjne i porządkowe

Napisał

W dniach 28 – 29 czerwca 2019 r. w Zakopanem zostanie zainaugurowany sezon letni wspólnie z Festiwalem „Lato z Radiem”. To muzyczne wydarzenie po wielu latach powróciło do stolicy Tatr i z pewnością stanowić będzie wielką atrakcję zarówno dla Mieszkańców, jak i Turystów, wzbogacając wakacyjny kalendarz wydarzeń pod Tatrami i stanowiąc jednocześnie ogromną promocję Zakopanego. Władze miasta proszą jego uczestników o zapoznanie się z ważnymi informacjami organizacyjnymi, związanymi z zapewnieniem porządku i bezpieczeństwa podczas wydarzenia.

Urząd Miasta Zakopane serdecznie zapraszają do udziału we wszystkich wydarzeniach, o których pisaliśmy już wcześniej. Jednocześnie władze przepraszają za możliwe utrudnienia, uciążliwości i zakłócanie spokoju związane z organizacją festiwalu, zwłaszcza w rejonie Równi Krupowej, gdzie sobotni koncert zakończy się ok. godz. 24:00.

Najbliższy koncert, który odbędzie się jutro, 29 czerwca, na plenerowej scenie na Dolnej Równi Krupowej rozpocznie się o godz. 17:00. Trzy wejścia na teren imprezy masowej będą zlokalizowane od strony Al. 3 Maja, skrzyżowania ul. Kościuszki z Al. 3 Maja oraz ul. Kościuszki. Zostaną one otwarte dla publiczności o godz. 16:00. Wstęp na koncert jest bezpłatny. Zlokalizowane na terenie Równi Krupowej strefy muzyczna i relaksu będą otwarte w piątek i sobotę od godz. 12:00.

Poniżej informacje organizacyjne i porządkowe:

 • Koncert „Lata z Radiem” w dniu 29 czerwca na plenerowej scenie na Dolnej Równi Krupowej rozpocznie się o godz. 17:00. Trzy wejścia na teren imprezy masowej będą zlokalizowane od strony Al. 3 Maja, skrzyżowania ul. Kościuszki z Al. 3 Maja oraz ul. Kościuszki. Zostaną one otwarte dla publiczności o godz. 16:00.
 • Wstęp na koncert jest bezpłatny.
 • Zlokalizowane na terenie Równi Krupowej strefy muzyczna i relaksu będą otwarte w piątek i sobotę od godz. 12:00.
 • Szczegółowy program Festiwalu „Lato z Radiem” znajduje się na stronie www.zakopane.pl.
 • Zachęcamy kierowców do pozostawienia samochodów w miejscu zakwaterowania oraz do poruszania się po Zakopanem pieszo lub komunikacją miejską.
 • Prosimy o zapoznanie się regulaminem imprezy masowej dostępnym na stronie www.zakopane.pl oraz przed wejściami na teren imprezy.
 • Przebywając na terenie imprezy masowej bezwzględnie należy się stosować do poleceń służb porządkowych, zarówno organizatora, jak również Policji.
 • Teren imprezy masowej jest objęty zakazem wnoszenia i spożywania alkoholu.
 • Na imprezę masową nie wolno wnosić ani używać materiałów pirotechnicznych, broni, noży lub innych przedmiotów, które mogą być potencjalnie niebezpieczne.
 • Znajdując się na imprezie masowej, nie wolno w żaden sposób zakłócać jej przebiegu.
 • Wszyscy uczestnicy imprezy sylwestrowej zobowiązani są do przestrzegania regulaminu imprezy oraz podlegają restrykcjom Ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych.
 • Przypominamy, że zgodnie z Ustawą o bezpieczeństwie imprez masowych, niestosowanie się do poleceń służb porządkowych czy też wnoszenie i używanie alkoholu, stanowi wykroczenie. Z kolei wnoszenie na teren imprezy broni, pirotechniki lub innych materiałów niebezpiecznych jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 5. Rzucanie przedmiotami mogącymi stanowić zagrożenie dla życia zdrowia lub bezpieczeństwa uczestników, jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 2.
 • Przypominamy o konieczności zadbania o bezpieczeństwo osobiste, a także zwrócenia uwagi na torebki i portfele. Nie pozostawiajmy rzeczy wartościowych bez nadzoru, znajdując się w tłumie cenne przedmioty trzymajmy w kieszeniach wewnętrznych.

 

Fot. i inf.: Urząd Miasta Zakopane

 

Mirosław Haładyj

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.