czwartek, 07 listopad 2019 08:50

Białka Tatrzańska. W hotelu wybuchł gaz. Trzy osoby są ranne [AKTUALIZACJA]

Napisał
Zdjęcie: Facebook OSP KSRG Białka Tatrzańska Zdjęcie: Facebook OSP KSRG Białka Tatrzańska

Jak podaje portal RMF24.pl W wyniku wybuchu gazu w hotelu w Białce Tatrzańskiej troje ludzi zostało rannych. Ewakuowano 24 osoby przebywające w budynku.

Według informacji portalu RMF24.pl dwie osoby ranne posiada poważne obrażenia Do jednej z osób poszkodowanych wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Osoby, które ucierpiały w wyniku wybuchu, to pracownicy zaplecza gastronomicznego hotelu.

24 osoby ewakuowane to goście i właściciele hotelu.

Na razie nie są znane przyczyny eksplozji. Jak napisał RMF24.pl: „W budynku znajduje się wewnętrzna instalacja gazowa, podłączona do zewnętrznego zbiornika”. Na miejscy pracuje 10 zastępów straży pożarnej, która kończy swoje działania. W wyniku wybuchu powstał mały pożar, ale został szybko ugaszony. Budynek hotelu jest poważnie uszkodzony. Siła eksplozji była bardzo duża. Zdewastowaniu uległ parter budynku, na którym mieściła się część gastronomiczna a zniszczenia sięgają drugiego piętra.

 

 

 

Inf.: RMF24.pl

Mirosław Haładyj

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.