poniedziałek, 06 maj 2019 23:28

Powiat krakowski: Przebudowa skrzyżowania na DK94 – gdzie szykują się utrudnienia?

Napisał
fot. UG Wielka WIeś fot. UG Wielka WIeś

Rozpoczyna się remont na drodze krajowej nr 94. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad rozpoczyna przebudowę skrzyżowania Modlnica – Giebułtów na DK94.

Urząd Gminy Wielka Wieś informuje, że na czas realizacji inwestycji zostanie zamknięty wyjazd na DK94 od strony Giebułtowa (ul. Ojcowska w Modlnicy).

– Na przebudowywanym odcinku DK94 planowane jest utrzymanie, w miarę płynnego ruchu, po jednym pasie w obie strony. Pasy ruchu zostaną zawężone i przesunięte w stosunku do dotychczasowych – podają urzędnicy.

Wykonawcą prac jest firma Rejon Utrzymania i Budowy Dróg Sp z o.o.

 

Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu na DK nr 94

W ramach przebudowy skrzyżowania na drodze krajowej nr 94 Modlnica – Giebułtów, w dniach 6-10 maja będzie wykonywane oznakowanie terenu inwestycji, włącznie z likwidacją wysepek przy przejściu dla pieszych. Wykonawca podaje, że zostanie też utwardzony ciąg pieszy wzdłuż rowu odwadniającego w kierunku przystanku Modlnica II na Kraków.

– Po 10 maja zmianie mogą ulec godziny kursowania gimbusa, o szczegółach rodzice będą informowani na Librusie – dodaje Urząd Gminy Wielka Wieś.

Z kolei po weekendzie, od 13 maja przez około 3,5 miesiąca będą prowadzone prace związane z budową lewej strony (jednia, chodniki, pobocza) wraz z częścią ronda na skrzyżowaniu DK94 z ul. Ojcowską.

– Na czas prac lewa strona jezdni w kierunku Krakowa wraz z ul. Ojcowską będą zamknięte. Przystanki autobusowe zostaną przesunięte poza zakres przebudowy, dodatkowo wydzielone zostaną dwa tymczasowe przejścia dla pieszych – podają urzędnicy.

Co ważne, ruch na drodze krajowej nr 94 zostanie utrzymany w obu kierunkach i poprowadzony prawą stroną DK94. Na czas prac na tym odcinku wprowadzone zostanie także ograniczenie prędkości do 40 km/h oraz zakaz wyprzedzania.

 

Anna Piątkowska-Borek

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.