sobota, 21 wrzesień 2019 14:09

Krzeszowice: Wielki Finał Małopolskiego Festiwalu Smaku

Napisała

W niedzielę od godziny 13 na rynku w Krzeszowicach odbędzie się Wielki Finał Małopolskiego Festiwalu Smaku. Jakie przysmaki przygotowano?

W Krzeszowicach, na wszystkich smakoszy regionalnych dań czekać będzie finałowa uczta. Pod okiem mistrza Andrzeja Polana przygotowane zostaną m.in. tuszka zielononóżki kuropatwianej z gulaszem z dyni i kukurydzy, pieczone ziemniaki z sosem z bryndzy owczej i śliwką, zielononóżka kuropatwiana w maślakach i niespodzianka. Wszystkie dania stworzone zostaną na bazie produktów regionalnych, na Państwa oczach, a ich cudownym smakiem będzie można się delektować podczas licznych degustacji.

Natomiast na stoiskach wystawców zagoszczą regionalne konfitury i soki, tradycyjne pieczywo, aromatyczne ciasta, małopolskie miody, regionalne wędliny i sery. Aż ślinka cieknie…Te i wiele innych regionalnych przysmaków będzie można zakupić do domowej spiżarni.

Wystawcy oraz koła gospodyń wezmą udział w konkursie, w którym jury wybierze najlepszy produkt lub danie przygotowane na bazie regionalnych produktów. 

Koła Gospodyń Wiejskich poczęstują specjalnie przygotowanymi na finałową ucztę daniami. Oprócz znanych wszystkim potraw i słodkości na stołach pojawią się także „Kućmok”, „Polywka z zimniokami”, „Pozmiatany ogródek”, „Kulki siły” czy „Sakiewki saneckie”.

Dla starszych przygotowno strefę relaksu, natomiast dzieci będą mogły pomalować buzie, pleść wianki z polnych kwiatów, zrobić śmieszne zdjęcia w gif-budce i wygrać wiele ciekawych nagród, podczas organizowanych przez animatora zabaw.

Finał Małopolskiego Smaku zapowiada się równie ciekawie, bowiem rozbrzmiewać będzie muzyka prosto z gór, a do zabawy zaproszą nas zespół Ciupaga i Baciary.

Zapraszamy do Krzeszowic - bo w Małopolsce na polu smakuje lepiej - zachęcają organizatorzy.

inf. i foto: UMWM

Marzena Gitler

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.