poniedziałek, 30 wrzesień 2019 18:38

Krzeszowice: Burmistrz odpowiada na zarzuty

Napisał
fot. Piotr Hamarnik, PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. fot. Piotr Hamarnik, PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Temat modernizacji linii kolejowej E30 absorbuje mieszkańców powiatu krakowskiego. Internauci zarzucili jednak gminie Krzeszowice, że ta nie interesuje się w ogóle inwestycją, która prowadzona jest n.in. na jej terenie. Burmistrz Wacław Gregorczyk postanowił tę sprawę wyjaśnić.

Burmistrz Krzeszowic Wacław Gregorczyk, w związku z pojawiającymi się w mediach społecznościowych informacjami, że gmina Krzeszowice w ogóle nie interesuje się modernizacją linii kolejowej E30, opublikował wyjaśnienia w tej sprawie.

Po pierwsze włodarz Krzeszowic podkreślił, że władze gminy są na bieżąco w kontakcie z inwestorem (PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.), jak i z wykonawcą modernizacji linii kolejowej (Budimex S.A.).

Po drugie – burmistrz Krzeszowic poinformował, że wraz z wykonawcą robót wypracował rozwiązanie problemu, jakim był brak przejścia dla pieszych w ciągu ul. Zagrody. Zadecydowano, że od 1 października będzie kursować bus, który przewiezie mieszkańców z jednej części ul. Zagrody do drugiej części od strony ul. Kościuszki. Jak zapewnia burmistrz Wacław Gregorczyk, komunikacja ta będzie funkcjonować około 5 tygodni.

Po trzecie – burmistrz Krzeszowic przypomniał, że gmina zajęła się rozwiązaniem problemu mieszkańców budynku przy ul. Daszyńskiego, znajdującego się w bezpośrednim sąsiedztwie estakady. Mieszkańcy zwrócili się bowiem do gminy o pomoc w znalezieniu nowego lokum.

– Zaproponowałem wykup ich nieruchomości po cenie rynkowej. Obecnie kończą się negocjacje dotyczące ceny zakupu nieruchomości, która w przyszłości zostanie przeznaczona na miejsca postojowe dla podróżnych. Środki na ten cel zostały zabezpieczone w budżecie gminy podczas ostatniej wrześniowej sesji Rady Miejskiej w Krzeszowicach – poinformował burmistrz Wacław Gregorczyk.

Po czwarte – włodarz Krzeszowic przypomniał też, że latem, po likwidacji kładki nad torami przy dworcu PKP i wyznaczeniu kilometrowego dojścia na perony, od razu interweniował, by zostało wyznaczone drugie przejście w bezpośrednim sąsiedztwie dworca.

– Chciałbym Państwa zapewnić, ze pracownicy urzędu Miejskiego podchodzą z należytą starannością do wszystkich zgłaszanych przez mieszkańców problemów, jakie wynikają z prowadzonych prac modernizacyjnych i na bieżącą je przekazują zarówno do inwestora, jaki i do wykonawcy robót – zapewnił Wacław Gregorczyk.

Anna Piątkowska-Borek

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.