wtorek, 18 grudzień 2018 10:02

Tablice informacyjne na tarnowskich ulicach

Napisał

Dzięki staraniom Tarnowskiego Centrum Informacji – przy merytorycznej pomocy Muzeum Okręgowego w Tarnowie i finansowym wsparciu Urzędu Miasta Tarnowa – na wybranych budynkach w obrębie starego miasta oraz poza jego murami – pojawiły się tablice informujące pod względem historycznym i etymologicznym o nazwach tarnowskich ulic i placów.

Zostały one zamontowane w dobrze widocznych miejscach (przy wejściu lub na rogu budynku) na elewacjach. Trzydzieści sześć tablic o wymiarach 30x40 cm lub 20x30 cm wykonano z matowego szkła hartowanego, z nadrukiem treści metodą UV w wersji polskiej i angielskiej.

Projekt oznakowania ulic skierowany jest zarówno do mieszkańców, jak i do turystów odwiedzających nasze miasto. Jego zamierzeniem jest zwiększenie świadomości tarnowian na temat pochodzenia nazw ulic oraz ich zmian na przestrzeni lat, jak również zaznajomienie z tą wiedzą turystów.

Info/foto: UMT

Manuel Langer

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.