wtorek, 11 lipca 2017 19:20

56 medali dla zawodników z Wieliczki!

Autor Redaktor Techniczny

Olbrzymi sukces drużyny „Choy Lee Fut” Wieliczka na XXIII. Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Wushu! Zawodnicy stylu Choy Lee Fut wywalczyli w Warszawie 56 medali (27 złotych, 16 srebrnych i 13 brązowych ) oraz 7 pucharów dla najlepszych zawodników w poszczególnych kategoriach wiekowych:

Karol Bromblik – najlepszy zawodnik Sanda ( walki w pełnym kontakcie ) mężczyzn;
Kacper Kuć – najlepszy zawodnik Sanda juniorów;
Magda Skiba – najlepsza zawodniczka Qingda ( walki w lekkim kontakcie ) do 12 lat;
Michał Wrona – najlepszy zawodnik Qingda do 11 lat;
Dawid Kowalik – najlepszy zawodnik Taolu ( układy form ) do 18 lat;
Wiktoria Dębosz – najlepsza zawodniczka Taolu do 18 lat;
Karolina Mathias – najlepsza zawodniczka Taolu do 14 lat.

Na szczególne wyróżnienie zasługuje multimedalistka tych mistrzostw Wiktoria Dębosz, która zwyciężyła we wszystkich konkurencjach w których startowała zdobywając 8 złotych medali! Jej klubowa koleżanka Magda Skiba zdobyła niewiele mniej - 6 złotych i dwa srebrne medale!

Trzy złote medale, dwa srebrne i jeden brązowy wywalczył Dawid Kowalik w konkurencjach form w kategorii 15-17 lat. Bardzo udany występ zaliczył również Piotr Uchwat ( 3 złota, srebro i brąz ) udowadniając że po 40. roku życia można z powodzeniem rywalizować z dużo młodszymi zawodnikami. W konkurencjach walk natomiast trzeba wyróżnić Karola Bromblika, który zaprezentował nienaganną technikę, doskonałe przygotowanie fizyczne oraz taktyczne i nie dał szans swoim rywalom, pokazując skuteczność stylu Choy Lee Fut w walkach Sanda.