piątek, 5 lipca 2019 07:42

Głośna muzyka i utrudnienia w ruchu - rozpoczęły się Imieniny Nowego Sącza

Autor Marzena Gitler
Głośna muzyka i utrudnienia w ruchu - rozpoczęły się Imieniny Nowego Sącza

Koncertem Regionalnego Zespołu Pieśni i Tańca Lachy „Muzyka łączy pokolenia” zainaugurowano wczoraj Imieniny Miasta Nowego Sącza. Wydarzenie to wiele atrakcji kulturalnych i spore utrudnienia dla mieszkańców, zwłaszcza dla kierowców.

W związku z imprezą w sobotę, 6 lipca 2019 w godz. 19:00-23:00 oraz w niedzielę, 7 lipca w godz. 20:00-23:00 wstrzymany zostanie ruchu i wjazd na ul. Rynek z ulic: Lwowskiej, Wyszyńskiego, a także zablokowane zostaną odcinki ul. Rynek przylegające do placu rynku od frontu i boków ratusza (bez odcinka od strony tylnej ratusza).

Gwiazdą sobotniego konkursu będzie zespół disco-polo Łobuzy, oraz grupa Bilans.

W niedzielę o godz. 17 odbędzie Finał XVI Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Dziecięcej „Skowroneczek” oraz koncert zespołu Promyczki Dobra, który ma być zarejestrowany przez Telewizję Polską.

O godz. 21 znane przeboje Modern Tolkin przypomni trubite-band Modern Talking Reloaded.

„Działalność grupy Modern Talking Reloaded od kilku lat budzi (delikatnie mówiąc) kontrowersje w gronie fanów Modern Talking. W związku z 30-leciem powstania oryginalnego zespołu w mediach pojawiło się nieco publikacji mylących obie grupy i czujemy się w obowiązku wyraźnie zaznaczyć na czym polega różnica między prawdziwym Modern Talking a naśladowcami Thomasa Andersa i Dietera Bohlena występującymi jako Modern Talking Reloaded.
Prawdziwy zespół Modern Talking swoją działalność zakończył w roku 2003 i wbrew doniesieniom niektórych mediów, nie reaktywował się w tym roku. Wydany w październiku album "30" nie zawiera żadnych nowych piosenek i jest jedynie jubileuszową składanką powstałą z inicjatywy wytwórni płytowej, okraszoną kilkoma nowymi remiksami. Thomas Anders, wraz z grupą byłych koncertowych muzyków Modern Talking nadal występuje na żywo, zaś Dieter Bohlen skupia się na działalności jurora w telewizyjnych talent-show i producenta muzycznego.

Grupę Modern Talking Reloaded tworzą Michael Beurich i Andre Brand - osoby niemające nic wspólnego z oryginalnym Modern Talking. Ich działalność ogranicza się do występów z oryginalnymi podkładami muzycznymi z piosenek Modern Talking, w czym pomaga im pewne wizualne podobieństwo do Thomasa Andersa i Dietera Bohlena.” – informuje poswięcona oryuginalnemu zespołowi strona www.moderntalking.pl.

inf. UM NS opr. MG, foto: arch. UMNS

Nowy Sącz - najnowsze informacje