piątek, 21 lutego 2020 15:38

Gmina Chełmiec. Będą nowe boiska i siłownie

Autor Marzena Gitler
Gmina Chełmiec. Będą nowe boiska i siłownie

Gmina Chełmiec otrzymała dotację w wysokości 482 867,00 tys. zł na projekt pn „Rozwój infrastruktury turystycznej na terenie Gminy Chełmiec”. Dotacja została przyznana przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w Krakowie w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 z działania ”Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność”.

Gmina Chełmiec w październiku 2019 roku złożyła wniosek w tej sprawie w ramach organizowanego konkursu i przygotowała pełną dokumentację techniczną wraz z prawomocnym pozwoleniem na budowę. Całkowita wartość inwestycji to 770 048,53  zł, a dofinansowanie to 482 867,00 zł.

W ramach zostanie zakupiona przenośna scena z zadaszeniem.

W miejscowości Niskowa powstanie boisko do piłki nożnej z nawierzchnią trawiastą, boisko wielofunkcyjne ze sztuczną nawierzchnią oraz siłownia zewnętrzna i altana. Siłownia planarowa powstanie również w miejscowości Boguszowa.

Wielofunkcyjny kompleks w Niskowej i siłownia w Boguszowej będą ogólnodostępne. Gmina ma 2 lata na budowę od dnia podpisania umowy.

inf. UG Chełmiec

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje