środa, 14 października 2020 10:02

Gmina Skała: Traktor zderzył się z samochodem i wjechał w radiowóz. Kierowca był nietrzeźwy

Autor Aleksandra Tokarz
Gmina Skała: Traktor zderzył się z samochodem i wjechał w radiowóz. Kierowca był nietrzeźwy

70-letni traktorzysta doprowadził do zderzenia z samochodem osobowym, a następnie najechał na zaparkowany na poboczu radiowóz. Był nietrzeźwy. Badanie wykazało 0,3 promila.

Do zdarzenia doszło wczoraj (12 października br.) w godzinach porannych. Policjanci z Komisariatu Policji w Skale zostali wezwani na miejsce wypadku drogowego, do którego doszło na terenie ich gminy.

Mundurowi zaparkowali radiowóz z włączonymi sygnałami świetlnymi na poboczu, celem podjęcia czynności związanych z zabezpieczeniem miejsca zdarzenia. Po chwili, w pobliżu doszło do kolejnego zdarzenia drogowego.

Kierujący traktorem podczas zmiany pasa ruchu doprowadził do zderzenia bocznego z kierującym toyotą, po czym drugą stroną ciągnika najechał na zaparkowany radiowóz, uszkadzając jego tylny zderzak. W tym czasie policjanci przebywali poza pojazdem. Na miejscu obecny był również patrol ruchu drogowego, który wykonał dalsze czynności na miejscu powyższych zdarzeń drogowych.

Traktorzystą okazał się 70-letni mieszkaniec gminy Skala, który w chwili zdarzenia był w stanie po użyciu alkoholu — miał 0,3 promila w wydychanym powietrzu. Zatrzymano mu prawo jazdy. Za popełnione wykroczenia grozi mu kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

inf. KPP Kraków, fot. KPP Miechów

Powiat krakowski

Powiat krakowski - najnowsze informacje