czwartek, 7 września 2023 14:14

Gmina Trzciana przyjęła oświadczenie w sprawie reparacji

Autor Marzena Gitler
Gmina Trzciana przyjęła oświadczenie w sprawie reparacji

31 sierpnia września Rada Gminy Trzciana przyjęła oświadczenie w sprawie reparacji, odszkodowań i zadośćuczynienia z tytułu strat, jakie poniosła Polska z powodu napaści Niemiec oraz późniejszej okupacji na terenie gminy Trzciana.  

31 sierpnia na sesji gościli wiceminister spraw zagranicznych Arkadiusz Mularczyk oraz poseł na Sejm RP Wiesław Krajewski.

Na wniosek wiceministra oraz wojewody Rada Gminy, w przededniu 84 rocznicy wybuchu II wojny światowej, przyjęła oświadczenie w sprawie reparacji, odszkodowań i zadośćuczynienia z tytułu strat, jakie poniosła Polska z powodu napaści Niemiec oraz późniejszej okupacji na terenie Gminy Trzciana.

- Dziękujemy serdecznie panu wiceministrowi za nieustanne wieloletnie starania w sprawie reparacji począwszy od apeli, wywiadów, raporcie o stratach a w ostatnim czasie: not dyplomatycznych, wizyt zagranicznych w wielu krajach i instytucjach: m. in. w Europarlamencie, w Amerykańskim Kongresie, gdzie część Kongresmenów zaczyna rozumieć i popierać starania o reparacje - podsumował Cezary Stwarz, wójt Gminy Trzciana.

Artykuł sponsorowany

fot. Fb. Cezary Stwarz

Bochnia

Bochnia - najnowsze informacje

Rozrywka