środa, 21 kwietnia 2021 09:25

Gmina Tymbark inwestuje w miejsca aktywnego wypoczynku. Plany są spore

Autor Aleksandra Tokarz
Gmina Tymbark inwestuje w miejsca aktywnego wypoczynku. Plany są spore

Planowany obiekt ma powstać na terenie placu przy kortach tenisowych w Tymbarku. Samorząd zapowiada, że będzie gotowy do połowy przyszłego roku. Mieszkańcy mogą zacierać ręce.

Gmina Tymbark planuje budowę miasteczka ruchu drogowego dla rowerów. Przy nim parking dla samochodów osobowych. Jak zaznacza wójt, jest to „wyjście naprzeciw oczekiwaniom w zakresie tworzenia miejsc aktywnego wypoczynku dla rodzin z dziećmi”.

Lokalizacja obiektu to według planów teren przy kortach tenisowych w Tymbarku. Miasteczko ma być gotowe do połowy przyszłego roku.

- Jest to I z III etapów prac planowanych w okolicach skrzyżowania drogi powiatowej i gminnej. W dalszej perspektywie planowana jest przebudowa ulicy Armii Krajowej wraz z uporządkowaniem ruchu, wyznaczeniem przejść dla pieszych, obszarów zielonych i ścieżki pieszo-rowerowej – tłumaczy wójt Paweł Ptaszek.

Ostatnim etapem inwestycji będzie zmiana lokalizacji myjni samochodowej i poszerzenie placu rekreacyjnego parku w kierunku przebudowanej ulicy Armii Krajowej.

Rusza nowa linia autobusowa pomiędzy Limanową a Krakowem!
Na trasę pomiędzy stolicą Małopolski, a Limanową wyjadą autobusy firmy Szwagropol. O uruchomieniu nowych połączeń poinformowano wczoraj. Znamy dokładny rozkład jazdy.

fot. UG Tymbark

Limanowa - najnowsze informacje