wtorek, 16 lutego 2021 10:26

Gmina Zielonki. Powstanie biblioteka z miejscem na izbę regionalną! Podpisano umowę

Autor Aleksandra Tokarz
Gmina Zielonki. Powstanie biblioteka z miejscem na izbę regionalną! Podpisano umowę

Na nowy obiekt czekają wszyscy. Projektowanie nowej biblioteki w Zielonkach, w której znajdzie się przestrzeń na prowadzenie izby regionalnej, właśnie się rozpoczyna. Na początku lutego podpisano umowę z projektantem.

3 lutego 2021 r. - w związku z zakończeniem postępowania przetargowego i wyborem najkorzystniejszej oferty - została podpisana umowa z projektantem. Przetarg wygrała firma z Krakowa - PROJEKTYGOTOWE.PL, spółka architektoniczna, sp. z o.o.

Wykonawca, na przygotowanie projektu budowlanego i wykonawczego budynku nowej biblioteki z izbą regionalną oraz towarzyszącą infrastrukturą techniczną, ma 14 miesięcy. Termin ustalono na 4 kwietnia 2022 roku. Realizację projektu zaplanowano na działkach w sąsiedztwie Parku Wiejskiego oraz Centrum Integracji Społecznej w Zielonkach. Koszt opracowania dokumentacji wyniesie, według umowy, ponad 138,8 tys. zł.

Skawina. Droga do centrum łatwiejsza i bardziej bezpieczna. Nowa inwestycja na Kanale Łączańskim!
Bezpieczna, funkcjonalna i komfortowa. Taka właśnie ma być ścieżka rowerowa na Kanale Łączańskim. Rozwiąże ona problem bezpieczeństwa podróżujących z zachodniej części Gminy Skawina oraz stanie się kolejnym atrakcyjnym miejscem do spędzania wolnego czasu. Dzisiaj dostanie się z zachodniej części Gm…

- Opracowanie dokumentacji projektowej oraz pozyskanie wszystkich wymaganych dla realizacji budynku pozwoleń i uzgodnień otworzy szansę na wybudowanie w przyszłości obiektu nie tylko z powierzchnią dla księgozbioru bibliotecznego, ale i przestrzenią dydaktyczną oraz możliwością przedstawienia bogatej kolekcji eksponatów związanych z historią i kulturą naszej gminy w nowej Izbie Regionalnej – informuje samorząd. - Oczekuje się, aby projektant w trakcie prac projektowych dążył do uzyskania najwyższej jakości rozwiązań przestrzennych, funkcjonalnych, krajobrazowych i architektonicznych.

Obecnie Gminna Biblioteka Publiczna w Zielonkach mieści się w budynku Centrum Integracji Społecznej. Tam jest jednak coraz mniej miejsca.

Skawina. Wpadł z narkotykami, bo … nie miał maseczki
Policjanci z powiatu krakowskiego zatrzymali dwóch mężczyzn. Powodem było posiadanie przez nich narkotyków. Okazało się, że lokator jednego z zatrzymanych był poszukiwany listem gończym. 3 lutego policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Krakowie, podczas patrolu, w rejonie parku…

fot. Gmina Zielonki

Powiat krakowski

Powiat krakowski - najnowsze informacje