poniedziałek, 9 grudnia 2019 13:55

Gorlice: Szlachetna Paczka dotarła do rodziny, której dom spłonął

Autor Anna Piątkowska-Borek
Gorlice: Szlachetna Paczka dotarła do rodziny, której dom spłonął

Gorliccy policjanci z funkcjonariuszami i pracownikami Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie odwiedzili rodzinę z powiatu gorlickiego, która w wyniku pożaru domu straciła dorobek życia.

W tym roku, w ramach akcji Szlachetna Paczka policjanci przygotowali paczkę dla rodziny, która w wyniku pożaru straciła wszystko.

Dom i sprzęty spłonęły, kredyt został

– Czteroosobowa rodzina (rodzice wraz z dwójką dorosłych dzieci) z powiatu gorlickiego nie zdążyła nacieszyć się swoim świeżo wyremontowanym domem. Podczas wakacji tego roku, prawdopodobnie w wyniku zwarcia instalacji elektrycznej, dorobek całego życia spłonął na ich oczach – podają policjanci. – Spłonęły także niezbędne do pracy narzędzia budowlane ojca. Zostały zwierzęta gospodarskie, które rodzina codziennie dogląda oraz duży kredyt wzięty na generalny remont domu – dodają.

Jak informuje KWP Kraków, tegoroczna XIX edycja Szlachetnej Paczki jest zarazem ósmą, w której bierze udział małopolska policja. Tym razem w zbiórce udział wzięli funkcjonariusze i pracownicy cywilni Policji z: Olkusza, Miechowa, Wadowic, Proszowic, Nowego Sącza, Suchej Beskidzkiej, Limanowej oraz z Komendy Wojewódzkiej i Miejskiej w Krakowie.

– Łącznie udało się zorganizować 41 paczek o wartości niemal 11 tysięcy złotych. W przekazanych prezentach poszkodowana rodzina znalazła m.in. kuchenkę gazową, bon o wysokiej wartości do marketu budowlanego, narzędzia budowlane, artykuły spożywcze i chemiczne – informują policjanci.

Członkowie obdarowanej rodziny nie kryli wzruszenia.

– Gospodyni specjalnie dla policjantów upiekła domowe ciasto, a funkcjonariusze odwdzięczyli się życzeniami szybkiego powrotu do swojego domu – podaje KWP Kraków.

fot. KWP Kraków

Gorlice - najnowsze informacje