poniedziałek, 1 marca 2021 11:29

Gorlice. Uwaga kierowcy! Zamknięto ulicę w centrum

Autor Aleksandra Tokarz
Gorlice. Uwaga kierowcy! Zamknięto ulicę w centrum

Dziś, 1 marca, rozpoczął się remont nawierzchni w ścisłym centrum miasta. Tym samym problem, z którym przez ostatnie kilka lat borykają się kierowcy i władze miasta zostanie rozwiązany, a ul. Mickiewicza i fragment Stróżowskiej zyskają nową asfaltową nawierzchnię.

W I etapie prac zamknięta zostanie ul. Mickiewicza, na wysokości ul. Piekarskiej, do ul. Nadbrzeżnej. Ruch w okolicy Rynku odbywać będzie się od ul. Wróblewskiego przez ul. Stróżowską i od ul. Wąskiej do ul. Stróżowskiej. Prace na tym odcinku planowane są na ok. 3 tygodnie.

W II etapie wyłączony zostanie ruch na ul. Stróżowskiej do skrzyżowania z ul. Kołłątaja, możliwy będzie zaś ulicą Mickiewicza w dół, w kierunku ul. Nadbrzeżnej. Prace na tym odcinku planowane są na ok. 2 tygodnie.

Biecz. Z myślą o najmłodszych mieszkańcach. Koszt tej inwestycji to ponad 6 mln zł
Gmina Biecz pozyskała środki z Regionalnego Programu Operacyjnego na realizację zadania pn. Kompleksowy rozwój placówek przedszkolnych wraz z dostosowaniem do wymogów wynikających z reformy edukacji w miejscowościach Libusza, Strzeszyn, Racławice i Rożnowice. Powstały tam nowoczesne przedszkola, a k…

- Po świętach Wielkanocnych, planowane jest ułożenie mas asfaltowych na całym odcinku – czyli ul. Stróżowskiej i Mickiewicza. Powyższe daty prac są orientacyjne i mogą ulec zmianie, m.in. ze względu na warunki pogodowe – informuje samorząd.

Na ten remont miasto pozyskało 50% środków kwalifikowanych w ramach Funduszu Dróg Samorządowych w kwocie ponad 486 tys. zł.

Całkowita wartość zdania „Remont drogi gminnej 27048K w km od 0+003,50 do 0+339,00 (ul. Stróżowska i ul. Mickiewicza) w miejscowości Gorlice, Miasto Gorlice” to ponad 973 tys. zł.

inf./fot. UM Gorlice

Gorlice - najnowsze informacje