sobota, 15 lutego 2020 08:23

Gorlice. Zespół Szkół Technicznych wyróżniony w ogólnopolskim konkursie

Autor Marzena Gitler
Gorlice. Zespół Szkół Technicznych wyróżniony w ogólnopolskim konkursie

Branżowa Szkoła I Stopnia nr 2 w Zespole Szkół Technicznych im. W. Pola w Gorlicach otrzymała wyróżnienie i nagrodę w ogólnopolskim konkursie „Szkoła dla pracodawców – pracodawcy dla szkoły” zorganizowanym przez Ośrodek Rozwoju Edukacji w Warszawie.

Głównym założeniem konkursu jest promowanie dobrych praktyk w zakresie współpracy szkół zawodowych z pracodawcami. Jak podkreśla organizator konkursu - Ośrodek Rozwoju Edukacji - stworzenie nowoczesnej szkoły zawodowej i przygotowanie przyszłego absolwenta do mobilności oraz elastycznego funkcjonowania na dynamicznie zmieniającym się rynku pracy powinno stać się wspólnym celem szkół i pracodawców.

W ramach konkursu szkoła zaprezentowała wspólne działania podejmowane z Firmą Severt Polska Sp. z.o.o. Dotyczyły one m.in. realizacji praktyk i staży zawodowych u pracodawców, szkoleń przeprowadzanych dla nauczycieli i uczniów szkoły, wycieczek zawodoznawczych, organizacji wspólnych wyjazdów do szkół podstawowych i wspólna promocja zawodów potrzebnych na rynku pracy.

6 lutego w Warszawie odbyła się uroczysta gala  VI edycji konkursu „Szkoła dla pracodawców – pracodawcy dla szkoły”. Spotkanie otworzyła Marzenna Habib- Dyrektor Ośrodka Rozwoju Edukacji, która podziękowała wszystkim uczestnikom za obecność, podkreślając dużą rolę pracodawców w systemie kształcenia zawodowego oraz pogratulowała szkołom i pracodawcom za pomysłowość i zaangażowanie na rzecz edukacji. Zwieńczeniem spotkania było wręczenie statuetek i pamiątkowych dyplomów laureatom VI edycji konkursu „Szkoła dla pracodawców-pracodawcy dla szkoły”. Z rąk Dyrektor ORE, w obecności Mazowieckiego Wicekuratora Oświaty, a także przedstawiciela Ministerstwa Edukacji Narodowej, wyróżnienie odebrała Dyrektor Szkoły Renata Stępień.                          
Po uroczystym wręczeniu statuetek dyrektor ZST w Gorlicach, w krótkiej prezentacji przedstawiła przykłady współpracy szkoły z firmą, dziękując jednocześnie wszystkim pracodawcom, którzy wspierają i współpracują ze szkołą.

Inf. Powiat Gorlicki, Zdjęcia ZST w Gorlicach

Gorlice - najnowsze informacje

Rozrywka