poniedziałek, 19 kwietnia 2021 12:00

Gromnik. Motocyklista uderzył w bariery energochłonne. Z pojazdu zostały strzępy

Autor Aleksandra Tokarz
Gromnik. Motocyklista uderzył w bariery energochłonne. Z pojazdu zostały strzępy

Sezon motocyklowy jeszcze się na dobre nie rozpoczął, a już w regionie tarnowskim odnotowuje się groźne wypadki z udziałem miłośników jednośladów. O dużym szczęściu może mówić 23-letni motocyklista, który był sprawcą wypadku w Gromniku. Z pojazdu pozostały strzępy.

Bardzo groźnie wyglądający wypadek miał miejsce wczoraj (18 kwietnia) na drodze wojewódzkiej z Gromnika do Tarnowa.

- Około godziny 14.20 na lekkim łuku drogi młody motocyklista „złapał” pobocze drogi, a następnie uderzył w bariery energochłonne. Został wyrzucony z motocykla kilkadziesiąt metrów dalej – relacjonuje asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy tarnowskiej policji.

Na miejscu pojawili się ratownicy medyczni, strażacy oraz policjanci. Droga wojewódzka była całkowicie zablokowana przez kilkadziesiąt minut. Zorganizowane zostały objazdy dla samochodów drogą lokalną.

23-latek może mówić o ogromnym szczęściu. Mężczyzna trafił do szpitala jedynie ze złamaniem kości łopatki. Policjanci ukarali kierowcę mandatem karnym za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym.

Tarnów. 45-latek ofiarą brutalnego pobicia. Zmarł, bo nie doczekał się pomocy
Kryminalni z tarnowskiej komendy ustalili i zatrzymali sprawców brutalnego znęcania i pobicia mieszkańca Tarnowa. Zostali oni tymczasowo aresztowani. Pobity mężczyzna zmarł w wyniku poniesionych obrażeń, nie doczekawszy się pomocy.

fot. KMP Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje