środa, 15 czerwca 2022 08:15

Groźny wypadek na Gubałówce. "Doznali licznych złamań i obrażeń wewnętrznych"

Autor Katarzyna Jamróz
Groźny wypadek na Gubałówce. "Doznali licznych złamań i obrażeń wewnętrznych"

We wtorek wieczorem (14 czerwca) około godziny 20:00 do tatrzańskiej policji wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym z udziałem quada na Gubałówce.

Z przekazanych informacji wynikało, że osoba kierująca quadem z nieznanych przyczyn zjechała nagle z drogi uderzając w drewnianą konstrukcję znajdującą się w pobliżu krawędzi jezdni. W efekcie zderzenia pojazd przewrócił się, a dwie osoby nim jadące upadając na jezdnię doznały poważnych obrażeń ciała. Bardzo szybko na miejscu wypadku pojawiły się służby ratunkowe, które przystąpiły do udzielania pomocy poszkodowanym.

– Poważnie ranni osiemnastolatkowie z powiatu tatrzańskiego zostali przetransportowani do szpitali w Nowym Targu i w Zakopanem. Po pewnym czasie zaczęły docierać pierwsze informacje o ich stanie zdrowia. Wprawdzie doznali licznych złamań i obrażeń wewnętrznych, ale na szczęście ich życiu obecnie nie zagraża niebezpieczeństwo. Poszkodowanym pobrano krew do dalszych badań

– informuje oficer prasowy zakopiańskiej policji, asp. szt. Roman Wieczorek.

Na miejscu wypadku pracowali policjanci zakopiańskiej drogówki oraz technik kryminalistyki. Ustalono świadków zdarzenia oraz przeprowadzono oględziny miejsca wypadku. Po ich zakończeniu zniszczony quad zabezpieczono do dalszych badań. Wszelkie okoliczności i przyczyny tego poważnego zdarzenia będą wyjaśniane w toku policyjnego dochodzenia.

Inf./Fot. Policja Zakopane

Podhale

Podhale - najnowsze informacje