piątek, 23 sierpnia 2019 13:17

Gruzin podarł paszport na lotnisku w Balicach. Czy udało mu się wjechać do Polski?

Autor Marzena Gitler
Gruzin podarł paszport na lotnisku w Balicach. Czy udało mu się wjechać do Polski?

W miniony wtorek funkcjonariusze Placówki SG w Krakowie-Balicach odmówili wjazdu na terytorium RP krewkiemu obywatelowi Gruzji. Cudzoziemiec przyleciał do Krakowa samolotem rejsowym z Kijowa. Zgłosił się do odprawy granicznej, informując funkcjonariuszy, iż właśnie podarł swój paszport. Dlaczego?

W trakcie rozmowy mężczyzna podał swoje imię i nazwisko, jednak nie potrafił wytłumaczyć dlaczego zniszczył swój paszport. Tylko sprawne działanie funkcjonariuszy, rozmowy ze współpasażerami mężczyzny i wnikliwe sprawdzenie terminala, pozwoliło na odnalezienie większej części podartego dokumentu.

Po złożeniu wszystkich odnalezionych elementów „puzzli paszportowych”, funkcjonariusze mogli potwierdzić tożsamość cudzoziemca. Dodatkowo okazało się, iż dane mężczyzny figurują w bazie SIS II - jako osoby, której należy odmówić wjazdu i pobytu na terytorium strefy Schengen.

W związku z tym, iż tożsamość obywatela Gruzji została potwierdzona, a jednocześnie nie spełniał on warunków wjazdu i pobytu w strefie Schengen, cudzoziemcowi wydano decyzję o odmowie wjazdu.

Jednocześnie zdecydowano o wydaniu decyzji, nakazującej cudzoziemcowi przebywanie w pomieszczeniach służbowych dla osób niezaakceptowanych w Placówce SG w Krakowie-Balicach, do czasu odlotu do Kijowa. W dniu wczorajszym obywatel Gruzji, opuścił terytorium RP.

inf. i foto: Straż Graniczna

Kraków - najnowsze informacje