środa, 18 marca 2020 09:26

Myślenice: Handel na Placu Targowym zawieszony na czas epidemii. Ile grozi kary za złamanie zakazu?

Autor Manuel Langer
Myślenice: Handel na Placu Targowym zawieszony na czas epidemii. Ile grozi kary za złamanie zakazu?

Od poniedziałku 16 marca 2020 r.  do odwołania zawieszono funkcjonowanie Placu Targowego przy ulicy  Kazimierza Wielkiego w Myślenicach i wprowadzono zakaz handlu pod karą  grzywny. Zarządzenie Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice o zakazie  handlu ma na celu ograniczenie możliwości rozprzestrzeniania się wirusa  Covid-19 w związku z wprowadzonym stanem zagrożenia epidemicznego.

- W celu ochrony życia i zdrowia  mieszkańców przed zakażeniem wirusem COVID-19 i rozprzestrzenianiem się  choroby zakaźnej u ludzi wywołanej tym wirusem czasowo zawieszam  funkcjonowanie oraz wprowadza zakaz handlu na placu targowym przy ul.  Kazimierza Wielkiego w Myślenicach (działka nr 1424/1 obr. 1 w  Myślenicach). Zawieszenie funkcjonowania placu targowego oraz zakaz  handlu obowiązuje od 16 marca 2020 roku do odwołania – czytamy w zarządzeniu burmistrza Jarosława Szlachetki.

Osoby prowadzące handel wbrew  wprowadzonemu zakazowi podlegają karze grzywny do 1000 złotych  wymierzanej na podstawie przepisów kodeksu postępowania o wykroczeniach.

Info/foto: UMM

Myślenice - najnowsze informacje