piątek, 25 sierpnia 2023 09:55

Horror w powiecie krakowskim. Mężczyzna groził bliskim, że ich zabije

Autor Katarzyna Jamróz
Horror w powiecie krakowskim. Mężczyzna groził bliskim, że ich zabije

Policjanci z Komisariatu Policji w Słomnikach zatrzymali 72-latka, który złamał zakaz kontaktowania się i zbliżania do bliskich oraz sąsiadów. Mężczyzna ponownie groził pokrzywdzonym pozbawieniem życia.

Słomniccy policjanci prowadzili dochodzenie przeciwko 72-letniemu mieszkańcowi gminy Słomniki za kierowanie gróźb karalnych wobec bliskich i sąsiadów. Postępowanie to zakończyło się przedstawieniem podejrzanemu zarzutów i zastosowaniem przez prokuratora środków zapobiegawczych w postaci policyjnego dozoru oraz zakazu zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonymi. Przeciwko 72-latkowi były też prowadzone inne sprawy karne za znieważenie funkcjonariuszy i kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Policjanci ustalili, że 72-latek nie stosował się do orzeczonego zakazu kontaktowania się i zbliżania do pokrzywdzonych, a także ponownie groził im pozbawieniem życia. Wobec powyższego w środę (23 sierpnia), na polecenie Prokuratury Rejonowej w Miechowie, policjanci zatrzymali agresora i przedstawili mu kolejne zarzuty dotyczące kierowania gróźb karalnych. Sąd, na wniosek prokuratury, zastosował wobec podejrzanego środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy, gdzie został przez policjantów doprowadzony.

Za popełnione przestępstwa 72-latkowi grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Inf./Fot. KPP Kraków

Powiat krakowski

Powiat krakowski - najnowsze informacje

Rozrywka