piątek, 22 lipca 2022 10:50

Hotel na Mazurach z udogodnieniami dla niepełnosprawnych - jak wybrać?

Autor Artykuł sponsorowany
Hotel na Mazurach z udogodnieniami dla niepełnosprawnych - jak wybrać?

Choć świadomość, że wokół nas żyje spora liczba osób z różnymi niepełnosprawnościami, stale wzrasta, nadal wielu właścicieli obiektów zapomina o tym, by odpowiednio go przystosować. Utrudnienia, brak podjazdów czy brak przystosowanych do potrzeb pokoi nie powinny być przeszkodami, przez które osoby z niepełnosprawnościami rezygnują z wakacji. Całe szczęście wiele obiektów nie zapomina o różnorodnych klientach. Jeśli wybierasz się na wakacje na Mazury, tam również znajdziesz m.in. hotele z udogodnieniami dla niepełnosprawnych.

Pokoje przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych

Hotel przystosowany dla osób z niepełnosprawnościami to nie obiekt, który zadbał tylko o podjazd. W końcu korzystanie z hotelu dopiero rozpoczyna się po przekroczeniu progu. Równie istotne znaczenie ma także przystosowanie pokojów hotelowych do potrzeb klientów z niepełnosprawnościami. I choć przepisy prawa mówią, że każdy hotel powinien mieć rozwiązania, które pozwalają na pobyt osób niepełnosprawnych, nie zawsze ma to odzwierciedlenie w rzeczywistości. Gdy wybieramy hotel na Mazurach na wakacje, koniecznie zwróćmy uwagę, czy dany obiekt informuje o udogodnieniach.

Jakie udogodnienia dla niepełnosprawnych w pokojach?

Podstawowe udogodnienie dla osób niepełnosprawnych w hotelu powinno dotyczyć dostępnej przestrzeni. Bez względu na to, czy jesteśmy niewidomi, niesłyszący, czy poruszamy się o kulach lub na wózku, ważna jest większa ilość wolnej przestrzeni zapewniająca swobodne poruszanie się po pokoju. Umieszczenie blatów, włączników, gniazdek elektrycznych czy umywalek na niższym poziomie również jest niezwykle istotne. W łazienkach hotelowych stosowane są kabiny bez brodzików oraz specjalne krzesła kąpielowe z uchwytami i barierkami, dzięki którym osoba z niepełnosprawnością może się podtrzymać.

Basen przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnością

Jeśli jesteś miłośnikiem basenu, przy wyborze hotelu na Mazurach koniecznie wybierz ten, który dba o gości z niepełnosprawnością również na basenie. Hotel taki zapewnia oddzielną, zamykaną szatnię oraz łazienkę dostosowaną do potrzeb osoby z ograniczeniami sprawności ruchowej. Sam basen także wyposażony jest w drabinki z poręczami lub podnośnikami.

Niepełnosprawności nie powinny być ograniczeniami dla miłośników podróżowania. Także Ci, którzy chcą po prostu odpocząć w malowniczym regionie Polski, jakim są Mazury, także nie powinny w żadnym stopniu poczuć się gorsze. Dzięki postawieniu na hotel, który zadbał o udogodnienia dla niepełnosprawnych, możemy w komfortowy sposób spędzić wakacje dostosowane do naszych potrzeb.

Turystyka

Turystyka - najnowsze informacje