wtorek, 15 lutego 2022 15:49

Hydraulik odpowiada: Co zrobić z zatkanym odpływem w zlewie lub umywalce?

Autor Głos 24
Hydraulik odpowiada: Co zrobić z zatkanym odpływem w zlewie lub umywalce?

Zatkany odpływ to poważny problem. Przyczyn niedrożności rur odpływowych jest wiele. Najczęściej powodem są nieczystości osadzające się na wewnętrznych ścianach przewodów, które stopniowo ograniczają ich światło powodując coraz większe problemy ze spływaniem wody. Czy zatkany zlew zawsze wymaga interwencji hydraulika?

Udrażnianie rur: Przetestuj te sposoby zanim wezwiesz pomoc

Potrzebny Ci hydraulik – Bemowo to lokalizacja, w ramach której z łatwością znajdziesz fachową pomoc. Zanim jednak wezwiesz hydraulika do zatkanego odpływu sprawdź, jak przy pomocy domowych sposobów możesz udrożnić rury.

- W niektórych sytuacjach domowe sposoby na udrażnianie rur są z góry skazane na porażkę. Jeśli jednak mamy pewność, że w odpływie nie utknął żaden duży i nierozpuszczalny obiekt, który uniemożliwia spływanie wody warto po nie sięgnąć. – tłumaczy hydraulik świadczący usługi na terenie warszawskiej dzielnicy Bemowo.

Domowe sposoby na udrażnianie rur mogą nam oszczędzić sporo czasu i nerwów. Hydraulik nie zawsze może się zająć naszym zgłoszeniem od razu, a stojąca w zlewie czy w umywalce woda może stanowić źródło nieprzyjemnego zapachu i niebezpiecznych dla naszego zdrowia bakterii.

Sól i soda oczyszczona

Sól i soda oczyszczona to preparaty, które każdy z nas ma w swoim domu. W sytuacji zapchanego odpływu w zlewie wato po nie sięgnąć. Jak prawidłowo przygotować środek udrażniający? Wystarczy pół szklanki sody oczyszczonej i pół szklanki soli. Obie substancje należy ze sobą wymieszać, a następnie wsypać je do odpływu i zalać gorącą wodą. Taki zabieg powinien odetkać rury, jednocześnie nie narażając ich na uszkodzenia. Warto bowiem pamiętać, że coraz bardziej popularne pistolety do udrażniania rur mogą się przyczynić do rozszczelnienia instalacji.

Kwasek cytrynowy

Kwasek cytrynowy to kolejna substancja, której nie musimy długo szukać w kuchennej szufladzie. Jeśli lubimy piec, kwasek cytrynowy mamy zawsze pod ręką. Nie każdy z nas wie jednak, iż kwasek cytrynowy może pomóc rozwiązać problem zapchanej rury. Do przygotowania preparatu udrażniającego będziemy potrzebowali dwa opakowania kwasku i szklankę ciepłej wody. Kwasek należy rozpuścić w wodzie i odczekać kwadrans. Następnie preparat należy wlać do odpływu. To kolejna metoda, która pozwala na rozbicie zalegających w rurach zanieczyszczeń, których bazą jest tłuszcz oraz osady ze środków czyszczących.

Kiedy domowe sposoby nie działają…

Kiedy zanieczyszczeń jest zbyt dużo, są zbyt zbite lub odpływ został zatkany przez duży nierozpuszczalny przedmiot, ani sól z sodą oczyszczoną, ani kwasek cytrynowy nie pomogą. W takich sytuacjach należy się skontaktować z hydraulikiem. Wcześniej możemy jeszcze skorzystać z dedykowanych preparatów do udrożniania rur. Ale są to środki o bardzo negatywnym wpływie na środowisko naturalne, dlatego ich stosowanie powinno być ograniczone do minimum.

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje