środa, 17 lutego 2021 10:43

Ilu mieszkańców korzysta z komunikacji miejskiej? Urzędnicy dokonali podsumowania

Autor Mirosław Haładyj
Ilu mieszkańców korzysta z komunikacji miejskiej? Urzędnicy dokonali podsumowania

Od 1 lutego 2021 r. zmieniona została trasa komunikacji miejskiej w Miechowie.

Działanie to przyczynić się ma do obsługi komunikacyjnej większego obszaru miasta. Jak wynika z danych dotyczących sprzedaży biletów (z dwóch pierwszych tygodni lutego), z komunikacji korzysta ok. 25 % więcej mieszkańców w stosunku do poprzednich tras.  

W okresie od 25 października 2020 r. do 15 lutego 2021 r. w biletomatach zakupionych zostało 12 750 biletów. Od 25 października 2020 r. do 31 stycznia 2021 r. poprzez system Małopolskiej Karty Aglomeracyjnej sprzedano 1 994 biletów. Razem za ww. okresy odnotowano sprzedaż 14 744 biletów.  

Rozkład jazdy autobusów elektrycznych zmieniono tak, by obsługiwał on jak największą liczbę pociągów PKP i Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej. Ponadto, autobusy dojeżdżają teraz w miejsca, które nie były wcześniej obsługiwane m.in.: ulica Warszawska, Sowińskiego oraz dworzec autobusowy. Jest to pierwszy etap tegorocznych zmian w układzie połączeń komunikacji miejskiej.

Trwa analiza poszczególnych tras w celu wprowadzenia kolejnych korekt. W następnych zmianach uwzględnione zostaną lokalizacje nowych przystanków autobusowych tj. ul. R. Traugutta, ul. M. Konopnickiej i ul.  Jana III Sobieskiego.  

Inf. i foto: Urząd Gminy i Miasta w Miechowie

Miechów - najnowsze informacje