poniedziałek, 3 sierpnia 2020 10:29

Indie. 13 osób zmarło z powodu żelu odkażającego. Pili go zamiast alkoholu

Autor Marzena Gitler
Indie. 13 osób zmarło z powodu żelu odkażającego. Pili go zamiast alkoholu

Przez ponad 10 dni grupa około 20 osób spożywała wodno-alkoholowy żel dezynfekcyjny jako substytut napojów alkoholowych, ponieważ władze nałożyły na Kurićedu w stanie Andhra Pradeś blokadę w celu zwalczania epidemii Covid-19 - informuje "Mumbai Mirror".

Członkowie rodzin ofiar przekazali policji, że ich bliscy stracili przytomność kilka godzin po spożyciu nieokreślonej ilości żelu.

Zgony spowodowane spożyciem nielegalnie wytwarzanego bądź podrabianego alkoholu są w Indiach dość częste, bo wielu ubogich mieszkańców tego kraju nie może sobie pozwolić na zakup alkoholu w sklepach. Nielegalnie wytwarzany alkohol jest tani, a dodatkowo w celu wzmocnienia jego działania często dodawane są do niego różne substancje chemiczne.

Koronawirus w Indiach - coraz wiecej ofiarW ciągu minionej doby w Indiach odnotowano 52 972 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. W sumie zakaziło się już 1,8 mln mieszkańców. Zmarło kolejnych 771 osób, przez co liczba zgonów na Covid-19 wzrosła w Indiach do 38 135.

W niedzielę stwierdzono 54 735 zakazenia a w sobotę rekordowe 57 118 nowych przypadków SARS-CoV-2.

Najbardziej dotknięte epidemią są stany: Maharasztra na środkowym zachodzie - ponad 442 tys. zakażeń, Tamilnadu na południu - ponad 257 tys., stołeczny region Delhi - 137 tys. i stan Karnataka na południowym zachodzie - 134 tys.

Europa i świat

Europa i świat - najnowsze informacje