środa, 19 października 2022 10:27

Bolesław. Interweniowali w sprawie psów. Znaleźli pijanych rodziców 5-latka

Autor Marzena Gitler
Bolesław. Interweniowali w sprawie psów. Znaleźli pijanych rodziców 5-latka

Policjanci z Bolesławia (pow. olkuski) interweniując w sprawie psów ujawnili pijanych rodziców, pod których opieką było małe dziecko. Sprawa trafi do sądu rodzinnego.

17 października po godzinie 10 w gminie Bolesław dyżurny z miejscowego komisariatu dostał zgłoszenie o biegających bez nadzoru dwóch psach. Policjanci ustalili właściciela czworonogów i pojechali na miejsce interwencji, ale zwierzęta znajdowały się już na posesji. Gdy dzielnicowi pouczali właścicieli psów o obowiązku odpowiedniego zabezpieczenia zwierząt wyczuli od nich woń alkoholu. Policjanci zauważyli, że oboje sprawują opieką nad 5-latkiem, dlatego sprawdzili trzeźwość obojga rodziców. Okazało się, że zarówno matka, jak i ojciec byli pijani. Matka miała ponad 2,8 promila a ojciec ponad 2 promile alkoholu w organizmie i to już o 10 rano.

Dziecko zostało przekazane pod opiekę rodziny a sprawa nietrzeźwych rodziców trafiła na Policję. Mundurowi sprawdzą, czy nie narazili swoim zachowaniem dziecka na utratę życia lub zdrowia. O tej sytuacji zostanie poinformowany również sąd rodzinny.

fot. ilust. Pixabay.

Olkusz

Olkusz - najnowsze informacje

Rozrywka