poniedziałek, 10 lipca 2023 06:20

J. Kaczyński: "Jestem przekonany, że będziemy rządzić, ale pod warunkiem..."

Autor Mirosław Haładyj
J. Kaczyński: "Jestem przekonany, że będziemy rządzić, ale pod warunkiem..."

Prezes Prawa i Sprawiedliwości, wicepremier Jarosław Kaczyński zapowiedział, że opracowywany przez partię program zakłada kolejne 8 lat rządów ugrupowania.

W rozmowie z portalem i.pl wicepremier Jarosław Kaczyński powiedział:

– Nasz program będzie na kolejne osiem lat, bo potrzebujemy dłuższej perspektywy. (…) Program wyborczy będzie z jednej strony – diagnozował aktualną sytuację. Z drugiej strony – będzie podsumowywał nasze sukcesy i dokonania, a naprawdę było ich sporo.

W rozmowie z portalem prezes potwierdził trzy nowe propozycje programowe (waloryzację "500 plus" na "800 plus" od 1 stycznia, darmowe leki dla dzieci i młodzieży poniżej 18 roku życia oraz darmowe autostrady od 1 lipca).

– Osobiście chciałbym, aby te rozwiązania weszły możliwie szybko, ale jesteśmy teraz na etapie procesu legislacyjnego. W najbliższym czasie ten temat będzie omawiany na rządzie. Doskonale wiemy jak ważna jest to sprawa zarówno dla seniorów, jak i młodych mam, których dzieci chorują.

Prezes Kaczyński wyraża przekonanie, że jego partia obejmie władzę w Polsce. Jest jednak warunek:

– Jestem przekonany, że będziemy rządzić, ale pod warunkiem, że przeprowadzimy kampanię wyborczą, w której wszyscy będziemy pracowali z pełnym zaangażowaniem, na tej zasadzie, która potocznie jest nazywana „gryzieniem trawy”.

Fot.: Autorstwa Gov.pl, CC BY 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=96251278,

Polityka

Polityka - najnowsze informacje

Rozrywka