wtorek, 3 sierpnia 2021 15:17

Jak czytnik RFID wspomaga produkcję czekolady?

Autor Artykuł sponsorowany
Jak czytnik RFID wspomaga produkcję czekolady?

Nieplanowane przestoje na produkcji, konieczność wyrabiania nadgodzin przez pracowników czy nagłe awarie to tylko niektóre sytuacje, które negatywnie wpływają na organizację pracy całego zakładu produkcyjnego. Czytnik RFID pozwala wzmocnić wydajność firmy i szybciej osiągać wyznaczone cele. Sprawdź jakie korzyści może przynieść zastosowanie nowoczesnych technologii w przemyśle produkcyjnym.

Czym jest czytnik RFID?

Systemy i czytniki RFID są pomocne w automatyzowaniu przepływu informacji. Potrafią one również skutecznie identyfikować i śledzić wybrane obiekty. Technologia ta znajduje swoje zastosowanie w wielu branżach, m.in. automotive czy spożywczej.

Specjaliści z firmy Baluff, zajmującej się rozwiązaniami z dziedziny automatyki, wykorzystali omawianą technologię w szwajcarskiej firmie zajmującej się produkowaniem form do czekolady. Warto podkreślić, że formy te to zwykle skomplikowane i drogie elementy wtryskowe. Ze względu na szybkie zużycie i zanieczyszczenie wymagają regularnej pielęgnacji i konserwacji. Aby wspomóc ten proces, zastosowano system do konserwacji predykcyjnej oparty na czytniku RFID. Dzięki wdrożonej technologii wydłużono okres eksploatacji sprzętu i zapobiegnięto przestojom.

Chcesz zwiększyć konkurencyjność?

Korzyści z wdrożenia systemów opartych na czujnikach RFID to:

  • jasne przypisanie wszystkich istotnych danych do jednej formy,
  • określanie indywidualnych limitów dla każdej formy,
  • rozwiązanie typu plug-and-play (ang. podłącz i używaj), czyli gotowość do pracy bez konieczności ingerencji użytkownika w konfigurację sprzętową komputera,
  • kompatybilność z każdą maszyną, bez względu na jej miejsce w systemie, wiek czy producenta,
  • samodzielny system, który można zainstalować w mniej niż 3 godziny,
  • brak interakcji z systemem,
  • umożliwienie instalacji interfejsu usługi sieciowej.

Dzięki zwiększonej elastyczności produkcji, a także usprawnieniu kluczowych procesów, możesz lepiej zarządzać firmą i stawiać coraz ambitniejsze cele okresowe. Chcesz sprawdzić jak wdrożenie technologii przyszłości wpłynie na pracę z Twoim przedsiębiorstwie? A może interesują Cię inne rozwiązania, odpowiedzialne za stworzenie inteligentnej fabryki?

Już dziś odwiedź stronę firmy Baluff https://innovatingautomation.pl/ – marki specjalizującej się w dostarczaniu automatyki przemysłowej. Fachowcy oferują rozwiązania w oparciu o najbardziej zaawansowane technologie, takie jak: czujniki RFID, systemy wizyjne, IO-Link czy systemy bezpieczeństwa lub pozycjonowania na duże odległości. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom nastawionym na potrzeby Twojej firmy zwiększysz konkurencyjność i podołasz wyzwaniom przyszłości.

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje