środa, 13 maja 2020 11:40

Jak dbać o przydomowe szambo?

Autor Artykuł sponsorowany
Jak dbać o przydomowe szambo?

Posiadając przydomowe szambo należy zawsze odpowiednio o nie zadbać. W tym celu warto regularnie sięgać po tabletki, których regularne stosowanie przekłada się w dużej mierze na zmniejszoną częstotliwość opróżniania zawartości szamba. Ponadto ich użycie wspomaga pracę każdej przydomowej oczyszczalni ścieków oraz w dużym stopniu niweluje nieprzyjemne zapachy. Dzięki tym preparatom każdy użytkownik szamba może w całkowicie naturalny, bezpieczny i przyjazny dla środowiska sposób udrożnić system instalacji sanitarnej.

Jakie wybrać tabletki do szamba?

Chcąc właściwie zadbać o stan szamba należy zawsze stosować wysokiej jakości, sprawdzone na rynku preparaty. Podczas ich zakupu warto zawsze zwrócić szczególną uwagę na kilka istotnych czynników. Po pierwsze należy zawsze wybrać taki preparat, który to będzie w stu procentach skuteczny. W związku z tym wybrane tabletki do szamba powinny zawsze zawierać w swoim składzie takie bakterie, które to będą w pełni zdolne do samodzielnego mnożenia się. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że kluczem do sukcesu jest stworzenie w szambie odpowiedniego bakteryjnego ekosystemu, który to utrzyma się niezawodnie przez długi czas.

Niezwykle ważne jest także to, aby zakupiony preparat stosować zgodnie z instrukcją użytkowania, bowiem środek zastosowany niezgodnie z poleceniami producenta może słabiej zadziałać lub w ogóle być nieskuteczny. Poza dostarczeniem do szamba odpowiedniej ilości bakterii, które to odpowiadają za rozkład większości zanieczyszczeń niezwykle ważne jest także stosowanie preparatów enzymatycznych. Środki te bowiem w znacznym stopniu przyspieszają degradację poszczególnych związków, oraz skutecznie wspomagają proces oczyszczania szamba.

Rodzaje preparatów do szamb?

Powszechnie dostępne na rynku preparaty do szamba można podzielić na kilka rodzajów. Wśród wielu z nich wyróżnia się:

- bakterie do szamba – a więc takie produkty, które to zawierają w swoim składzie kultury bakterii różnych typów. Są one przede wszystkim odpowiedzialne za prawidłowy rozkład znajdujących się w szambie zanieczyszczeń organicznych. Tego typu tabletki powodują kolonizację szamba poprzez bakterie, które to swoim tempem trawią wszystkie dostające się do wnętrza resztki.

- preparat na tłuszcz – tego typu środek powinien być stosowany wówczas gdy do szamba dostaje się znaczna ilość tłuszczu lub gdy użytkownik szamba zauważy, że standardowa flora bakteryjna nie radzi sobie z wciąż gromadzącym się tłuszczem

- tabletki do udrożniania rur - produkty te służą do szybkiego oczyszczania rur z zalegających złogów zanieczyszczeń, które to odkładają się bardzo często na wewnętrznych ścianach

- preparaty do dezynfekcji - są to niezawodne środki chemiczne, które służą do zabijania bakterii w szambie. W sytuacji kiedy to dochodzi do nadmiernego rozwoju metanogenów użycie tabletek do dezynfekcji jest jedynym skutecznym sposobem, który to pozwala na szybką oraz niezawodną neutralizację szamba oraz likwidację wydobywających się z niego, bardzo nieprzyjemnych zapachów. Użycie tego typu środków jest niezbędne wówczas, gdy w szambie dochodzi do znacznego zachwiania się pracy ekosystemu.

Styl Życia - najnowsze informacje