środa, 2 listopada 2022 10:20

Jak korzystać z Librusa?

Autor Artykuł sponsorowany
Jak korzystać z Librusa?

Dziś w niemal każdej szkole w Polsce korzysta się z platformy Librus. System ten pełni funkcję dziennika elektronicznego. Innymi słowy to przeniesiony do wirtualnej rzeczywistości tradycyjny dziennik lekcji. Umożliwia on dostęp do aktualnych ocen uczniów, ich frekwencji w szkole czy informacji o ich zachowaniu podczas lekcji. System ten oferuje jednak znacznie więcej. Warto zatem wiedzieć, na czym polega jego działanie i jak z niego korzystać.

Czym jest system Librus i na czym polega jego działanie?

Powszechnie dziś stosowany system Librus to platforma ułatwiająca komunikację między szkołą, nauczycielami a uczniami i ich rodzicami. Wraz z postępem technologicznym, który nie ominął także szkół, system Librus skutecznie zastąpił tradycyjny dziennik lekcji z ocenami i obecnością uczniów w szkole. Z systemu korzystać można zarówno na komputerze, jak i na urządzeniach mobilnych wykorzystując do tego celu dedykowaną aplikację. Ogromną zaletą tego rozwiązania jest to, że rodzice na bieżąco mają dostęp do aktualnych ocen swoich dzieci, ich frekwencji w szkole oraz do informacji o ich zachowaniu. Dzięki temu mogą oni na bieżąco kontrolować postęp w nauce swoich pociech. Z kolei nauczyciele dzięki platformie mogą znacznie efektywniej organizować swoją pracę.

Jak założyć konto w systemie Librus i się zalogować?

W pierwszej kolejności konieczne jest założenie konta ucznia przez placówkę szkolną, a następnie dopisanie go do konkretnej klasy. Dodatkowo szkoła stworzyć musi również profil rodzica. W tym momencie rodzic może dokonać rejestracji na stronie internetowej platformy. W tym celu wejść musi na stronę internetową Librus Rodzina i tam kliknąć w przycisk "Rozpocznij". Kolejny krok to wybranie opcji "Pierwszy raz". W celu rejestracji konieczne jest podanie adresu e-mail oraz zdefiniowanie hasła. Po chwili na podany adres przesłany zostanie link aktywacyjny. Po jego kliknięciu konto jest założone. Samo logowanie do systemu jest banalnie proste. Wystarczy na stronie internetowej platformy kliknąć "Zaloguj", a następnie podać login i hasło. W tym momencie możliwe jest korzystanie ze wszystkich funkcji Librusa.

Jak korzystać z platformy Librus?

System Librus udostępnia sześć praktycznych zakładek. Mowa tu o takich zakładach jak Dziennik, Frekwencja, Wiadomości, Ogłoszenia, Terminarz oraz Zadania domowe. W zakładce Dziennik rodzic może przede wszystkim zapoznać się z aktualnym ocenami swojego dziecka z każdego przedmiotu. Oprócz ocen bieżących widoczna jest proponowana ocena końcowa. W zakładce Frekwencja rodzic uzyskać może informacje dotyczące nieobecności swojego dziecka w szkole, w tym nieobecności nieusprawiedliwionych i usprawiedliwionych. W zakładce znajdują się także informacje o spóźnieniach i zwolnieniach. Co ważne, rodzic ma tu możliwość usprawiedliwienia nieobecności dziecka w szkole. Z kolei w zakładce Wiadomości publikowane są informacje, jakie szkoła chce przekazać uczniom i rodzicom. W tym miejscu znajdują się także informacje zamieszczane przez nauczycieli do rodziców. Warto tu dodać, że wiadomość odczytana przez rodzica traktowana jest jako formalnie dostarczona. Natomiast w zakładce Ogłoszenia znajdują się informacje o ważnych wydarzeniach dla całej szkoły. Nie są to wiadomości kierowane do konkretnego rodzica. W zakładce Terminarz znajduje się aktualny plan lekcji, a z kolei w zakładce Prace domowe rodzic może sprawdzić co i z jakiego przedmiotu dziecko ma zadane do domu.

Edukacja

Edukacja - najnowsze informacje

Rozrywka