wtorek, 2 lutego 2021 09:17

Jak skutecznie prowadzić fanpage na Facebooku?

Autor Artykuł sponsorowany
Jak skutecznie prowadzić fanpage na Facebooku?

W dzisiejszych czasach jeżeli chcemy zaistnieć w sieci poza świadomością naszych znajomych to musimy założyć fanpage. Nieważne czy prowadzimy firmę, czy pokazujemy nasze hobby, piszemy bloga czy tworzymy coś innego w sieci warto założyć fanpage. Facebook od wielu lat jest największym portalem społecznościowym i oferuje on najwięcej opcji dotarcia do fanów. Mimo upływu lat portal Marka Zuckerberga ciągle notuje zwiększoną popularność i coraz więcej osób z niego korzysta jest to dużym plusem, ponieważ dzięki temu mamy możliwość dotarcia do wielu klientów. Wiele osób zadaje sobie pytanie jak się wybić w gąszczu ogromnej konkurencji, nie ma na to jednej rady, ale jest kilka rzeczy, które zwiększają nasze szanse.

Bardzo ważną rzeczą w prowadzeniu fanpage'a jest to żebyśmy mieli ciekawe treści. Jeżeli stawiamy na branżę rozrywkową nie musi mieć to ogromnej merytoryki (choć oczywiście to nigdy nie szkodzi), w innych kategoriach warto mieć merytoryczne teksty. Oczywiście w naszych postach nie powinno być błędów ortograficznych, stylistycznych czy interpunkcyjnych. Warto dodawać grafikę bądź zdjęcie, często taki post dociera do większej ilości osób i po prostu społeczeństwo w dzisiejszych czasach lubi estetyczne rzeczy i woli oglądać niż czytać. Jeżeli piszemy o kimś bądź o czymś co również jest na facebooku to warto oznaczać go w naszych wpisach, być może udostępni on nasz post lub stronę dzięki czemu dotrzemy do większej ilości osób. Na samym starcie naszej strony warto też zaprosić naszych znajomych do polubienia strony, ludzie częściej lajkują i udostępniają rzeczy od stron, które mają już jakiś fanów. Kolejną formą dotarcia do nowych osób jest udostępnianie naszych postów na grupach tematycznie podobnych do naszej strony. Dzięki temu możemy zdobyć nowych obserwujących naszą stronę. Jeżeli prowadzimy inne social media takie jak Instagram czy Snapchat to warto tam udostępnić naszą stronę, być może znajdzie się tam ktoś kogo zainteresuje tematyka naszej strony. Dobrym pomysłem są też konkursy związane z tematyką strony. Warto robić takie rzeczy, tak aby ludzie dawali like na Facebooku i ją udostępniali, dzięki temu będziemy mieć ruch i nawet jeżeli jakaś część osób po takim konkursie odlajkuje nasz projekt to jest szansa, że duża część z nich z nami zostanie. Warto co jakiś czas robić taką akcję.

Określaj swój cel

Facebook ma rozbudowane centrum reklam, więc jeżeli darmowe sposoby na promocję nie działają to możemy stworzyć kampanię promocyjną. Już od kilku złotych dziennie możemy promować nasz fanpage. Możemy promować stronę, aby zdobywać nowych obserwujących, jest też opcja promocji pojedynczych postów, linków i mamy nawet opcję promocji przycisku wysłania wiadomości tak, aby ludzie częściej do nas pisali. Warto na początku kampanii określić co chcemy osiągnąć. Musimy też przemyśleć do kogo chcemy dotrzeć i określić naszą grupę docelową. Płeć, wiek czy zainteresowania, bo na przykład fanpage o samochodach czy piłce nożnej raczej nie zainteresuje kobiet, a mężczyzn nie będzie interesować strona o makijażu.

Gdzie kupić lajki na Facebooku?

Początki jak wszędzie są najtrundniejsze i jeżeli powyższe sposoby te darmowe i te płatne nam nie pomagają i nie jesteśmy zadowoleni z efektów to możemy kupić lajki na naszą stronę. Największe strony korzystały z takiej opcji. Ma to duży plus, ponieważ robi nam to ruch i jak wcześniej pisałem ludzie wolą lajkować i udostępniać strony, które mają już jakiś fanów. Jeżeli zdecydujemy się na kupno lajków to osobiście polecam stronę instalikes.pl, jest to sprawdzona strona, od lat dostarczają usługi na najwyższym poziomie, a co najważniejsze ich ruch pochodzi z dobrych źródeł dzięki czemu Facebook nie usunie nam tych polubień. Cenowo też jest bardzo korzystnie, więc jeżeli chcemy osiągnąć dobre wyniki to taka opcja skutecznie nam pomoże.

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje