czwartek, 23 września 2021 13:14

Jak szybko i bezproblemowo zdobyć dobry zawód?

Autor kal
Jak szybko i bezproblemowo zdobyć dobry zawód?

Każdy człowiek, który myśli o swojej przyszłości i ścieżce kariery, zastanawia się, jaki kierunek obrać. Co pomoże mu zdobyć pracę, która pozwoli nie tylko na dostatnie życie, ale też na realizację swoich marzeń. Często decyzję, jaki wybrać zawód, odkładamy z roku na rok. Coraz więcej młodych ludzi jest absolwentami liceów, które nie uczą konkretnego zawodu. Nie każdy jednak dostaje się na wymarzone studia. Wielu kalkuluje, co naprawdę będzie się opłacać: zdobyć wyższe wykształcenie, czy nauczyć się profesji, która daje pewność zatrudnienia i odpowiednie wynagrodzenie.

Rozpocznij naukę w szkole policealnej!

Dla wszystkich, którzy mają podobne dylematy świetną propozycją jest nauka w szkole policealnej. Szkoły policealne to okazja, by w krótkim czasie zdobyć kwalifikacje, które pozwolą znaleźć dobre zatrudnienie, na przykład tytułu technika można mieć po zaledwie po roku nauki.

Szkoła policealna to też dobre rozwiązanie dla tych, którzy z różnych powodów nie mają świadectwa maturalnego. Aby zostać do niej przyjętym wystarczy świadectwo ukończenia szkoły średniej na przykład liceum ogólnokształcącego lub liceum dla dorosłych. Matura nie jest tu konieczna. Szkoła policealna to również propozycja dla tych, którzy zakończyli edukację na etapie szkoły średniej jakiś czas temu, a teraz dojrzeli już do tego, żeby zainwestować w swoją przyszłość i chcą się rozwijać.

Czy szkoła dla dorosłych to wybór dla mnie?

Ponieważ nauka może odbywać się w różnych trybach, można połączyć ją z pracą, albo skoncentrować się tylko na nauce. Zanim dokonasz wybory konkretnej szkoły sprawdź, czy wybrana przez ciebie szkoła policealna oferuje zarówno naukę w systemie zaocznym, jak i dziennym czy wieczorowym i czy znajdziesz tam taką formę nauki, która będzie najbardziej korzystna dla ciebie.

Często przeszkodą w dalszej edukacji są finanse. Zastanawiamy się, czy będzie nas stać na kontynuację wykształcenia i ile będzie kosztować zdobycie dobrego zawodu. Dobrą wiadomością jest to, że nauka w szkole policealnej nie musi się wiązać z dodatkową opłatą. Szkołą, w której można uczyć się za darmo jest Szkoła Policealna Kraków - GoWork.pl, która oferuje absolwentom liceów ogólnokształcących (w tym liceum ogólnokształcącego dla dorosłych) lub innych szkół średnich ciekawe kierunki, bez konieczności opłaty czesnego.

Na jaki kierunek się zdecydować?

Popularne są zwłaszcza kierunki takie jak: asystentka stomatologiczna, higienistka stomatologiczna, technik usług kosmetycznych, technik masażysta, technik administracji, czy opiekun medyczny. Zdobyte w ten sposób uprawnienia i umiejętności pozwolą wykonywać zawód nie tylko w Polsce, ale również za granicą.

Jaki wybrać teraz kierunek, który zapewni nam dobre zarobki? Specjaliści analizujący rynek podpowiadają, że w 2021 w Krakowie takie poszukiwane profesje to masażyści i kosmetyczki, które są zawodami deficytowymi. Nauka w szkole policealnej może być więc świetnym sposobem, na szybkie i łatwe zdobycie dobrej pracy.

Edukacja

Edukacja - najnowsze informacje