środa, 22 marca 2023 13:07

Jak urządzić wesele w stylu glamour?

Autor Artykuł sponsorowany
Jak urządzić wesele w stylu glamour?

Mówi się, że wesele ma się raz w życiu i dlatego musi być niezapomniane. Dlatego warto przygotować je w wyjątkowym stylu. Glamour może być świetnym podkreśleniem wagi tego wydarzenia. Jednocześnie trzeba zadbać o odpowiednie dekoracje, oprawę muzyczną, ale i wytworne menu. Dziś podpowiemy, jak urządzić wesele w stylu glamour.

Oprawa muzyczna na wesele w stylu glamour – pianista lub kwartet smyczkowy oprócz tradycyjnego zespołu lub DJ-a

Skoro ma być glamour, to koniecznie trzeba się postarać o taką oprawę muzyczną. Bardzo dobrze sprawdzi się wynajęcie pianisty, który może dać krótki koncert. Można też postarać się o kwartet smyczkowy. Występ może łączyć najpiękniejsze utwory muzyki poważnej. Można wybrać wiosnę Vivaldiego oraz jedną z sonat Bacha, a koncert fortepianowy Mozarta nr 23 część II. Oczywiście można też wybrać jeden z utworów Chopina, choćby polonez As-Dur Op.53, a także coś z romantycznej twórczości Beethovena, np. sonata „Wiosenna”. Później możecie łagodnie przejść do części rozrywkowej, gdzie zespół lub DJ będzie odgrywał utwory muzyki popularnej.

Wybór odpowiednich stylizacji ma znaczenie – nie tylko państwa młodych, ale i świadków

Wesele w stylu glamour wymaga szczególnej oprawy. Można nawet poprosić gości o określony dress code. Kobiety powinny założyć balowe suknie, a mężczyźni fraki. Dobrze, by przynajmniej stylizacje świadków, poza stylizacjami państwa młodych wpisywały się w stylistykę glamour. Na pewno panna młoda na wesele glamour powinna mieć przygotowaną nie jedną, a przynajmniej dwie kreacje. Może wybrać suknię zdobioną brokatem czy cekinami i założyć ją już po północy. Z kolei pan młody może zmienić wtedy górę fraka na połyskującą marynarkę.

Przygotujcie odpowiednio salę weselną – ścianka w stylu glamour i kwiatowe dekoracje to absolutne must have

Ważny jest niezwykle wybór sali na wesele. Jeżeli szukacie odpowiedniej w stolicy Podlasia, to sala na wesele w Białymstoku Atmosfera RestoBar może świetnie się sprawdzić. Wystrój łączy cechy industrialnego i glamour, dlatego można tam zorganizować wesele w stylu glamour. Wystarczy postarać się o kilka dekoracji. Na pewno sprawdzi się ścianka na wesele w stylu glamour. Można na niej umieścić dekoracje kwiatowe, a także trójwymiarowe napisy z inicjałami. Ścianka glamour może być wypełniona również balonami w biało złotej czy biało srebrnej kolorystyce. Można nawet pokusić się o elegancki styl black and white, bo dlaczego nie? Kwiatowe dekoracje pasujące do ścianki znajdą się także na stole w sali weselnej w Białymstoku.

Słodkie stoły, stoły mięsne, stół barmański, czyli bogactwo i przepych w stylu glamour

Nie może zabraknąć także wykwintnego menu, które na weselu w stylu glamour jest absolutnie niezbędne. Poza klasycznymi półmiskami z mięsami czy przekąskami, warto postawić na słodkie stoły, na których zostaną umieszczone mono desery. Takie słodkości przypadną do gustu każdemu. Wśród nich mogą znaleźć się np. francuskie ptysie czy francuskie makaroniki. Wesele w stylu glamour może uświetnić także stół mięsny, choć takie rozwiązanie najlepiej sprawdza się w rustykalnej stylistyce. Na pewno za to odpowiednim wyborem będzie stół barmański, gdzie wynajęty specjalista będzie robił pokazy i przygotowywał drinki dla zaproszonych gości. Przepych w stylu glamour jest absolutnie niezbędny. Oczywiście trzeba zadbać, by w sali pozostało choćby niewielkie, ale jednak miejsce do tańca dla gości.

Warto zadbać o wyjątkowy pierwszy taniec w stylu glamour. Utwór muzyki poważnej zagrany na skrzypcach czy fortepianie w połączeniu z wyuczoną choreografią, a także klasycznymi dymami uświetni tę chwilę. Atrakcją na takie wesele może być też pokaz laserowy czy pokaz sztucznych ogni, które gości będą mogli obserwować w trakcie imprezy, przed wejściem do lokalu. Najlepiej takie pokazy zorganizować późniejszym wieczorem, gdy już goście będą w szampańskim nastroju po całodniowej zabawie. Takie wesele może być na pewno niezapomnianym przeżyciem nie tylko dla państwa młodych, ale i zaproszonych przez nich gości.

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje

Rozrywka