środa, 12 lutego 2020 14:49

Jak wybrać odpowiednią firmę przeprowadzkową?

Autor Głos 24
Jak wybrać odpowiednią firmę przeprowadzkową?

Wybór odpowiedniej firmy przeprowadzkowej może być bardzo skomplikowany. Skąd mamy przecież wiedzieć, która z dziesiątek firm oferujących usługi w naszym mieście jest najlepsza? Na szczęście istnieje kilka metod pozwalających na podjęcie w pełni świadomej decyzji o firmie, która będzie wykonawcą naszej przeprowadzki.

Pierwsze wrażenie jest najważniejsze – kontakt z firmą przeprowadzkową

Pierwsze wrażenie jest bardzo istotne w każdym biznesie. Nie inaczej jest w przypadku profesjonalnych firm przeprowadzkowych. Należy zwrócić szczególną uwagę na to, w jaki sposób firma kontaktuje się z nami. Bardzo dobrym znakiem jest sytuacja, w której firma przeprowadzkowa odmawia podania kosztu przeprowadzki  czy przewozu rzeczy. Jeśli usłyszymy, że dokładną cenę poznamy dopiero po konsultacji na miejscu, gdzie będzie wykonywana usługa – to dobry znak. Każda przeprowadzka jest inna. Dlatego też jej cena powinna być ustalana indywidualnie z każdym klientem. Najważniejszym jest, abyśmy znali przelicznik, który będzie nas obowiązywał podczas przeprowadzki np. aby jeszcze przed rozpoczęciem prac została określona kwota za godzinę przeprowadzki.

Równie ważne jest także to jak jesteśmy traktowani przez pracowników firmy – kulturalna rozmowa dotycząca szczegółów przeprowadzki jest dobrym znakiem. Jeśli czujemy się zbywani podczas pierwszego kontaktu, powinniśmy poszukać innej firmy.

Przeprowadzki – co powinna nam zaoferować firma

Bardzo łatwo jest rozpoznać profesjonalną firmę przeprowadzkową po tym, jakie usługi ona oferuje. Praktycznie każda firma powinna oferować przewóz rzeczy. Najlepsze firmy przeprowadzkowe zajmują się każdym aspektem przewozu rzeczy. Jeśli firma zaoferuje nam spakowanie i zabezpieczenie naszego dobytku na czas przeprowadzki, to jest to bardzo dobry znak. Niektóre firmy zajmujące się przeprowadzkami w Krakowie oferują specjalne kartony przeprowadzkowe. Kartony takie dostosowane są do przewożenia konkretnych rzeczy, istnieją między innymi specjalne kartony przeznaczone do przewożenia ubrań. Pozwalają one np. na przewiezienie garniturów bez składania ich, a więc uniknięcie zagnieceń.

Profesjonalne firmy przeprowadzkowe powinny oferować szereg dodatkowych usług, uzupełniających usługi przewozu rzeczy. Warto zwrócić uwagę na to, czy firma przeprowadzkowa, którą chcemy zatrudnić zajmuje się także utylizacją mebli i sprzętów RTV i AGD. Jeśli tak to razem z przeprowadzką możemy pozbyć się niepotrzebnych nam rzeczy.

Przeprowadzki biur – jak wybrać odpowiednia firmę

Przeprowadzki biur są jednym z najbardziej skomplikowanych rodzajów przeprowadzek jakie zdarzają się w dużych miastach. Wszystko z powodu ilości rzeczy, które trzeba spakować, zabezpieczyć i przewieźć. Dlatego też wybór firmy przeprowadzkowej, która będzie miała za zadanie wykonać tego typu usługę jest bardzo istotny.

Profesjonalna firma przeprowadzkowa powinna zająć się każdym elementem wymaganym przy przeprowadzce biura, każdy krok jednak powinien być konsultowany z pracownikami firmy. Wszystko po to, aby przeprowadzka została zaplanowana w taki sposób, by firma straciła jak najmniej czasu pracy. Warto więc wybrać firmę przeprowadzkową, która oferuje przeprowadzki weekendowe, tak jak np. firma przeprowadzkowa LIDER. Wówczas, w przypadku firm pracujących od poniedziałku do piątku, przeprowadzka nie spowoduje dużych strat czasowych w pracy.

Podsumowując, wybór firmy przeprowadzkowej wcale nie jest tak trudny jak mogłoby się wydawać. Jeśli poświęcimy nieco więcej czasu, aby poznać w pełni usługi oferowane przez daną firmę będziemy w stanie podjąć w pełni świadomą decyzję i prawdopodobnie się nie zawiedziemy.

Głos24 EXTRA - najnowsze informacje