poniedziałek, 14 marca 2022 09:30

Jak zdobyć lajki na Instagramie - 10 skutecznych metod

Autor kal
Jak zdobyć lajki na Instagramie - 10 skutecznych metod

Lajki sprawiają, że odnosimy wrażenie sukcesu i szczęścia, a przynajmniej tak twierdzą naukowcy. Instagram na swoim blogu opisuje częste zmiany w algorytmach czy też w swoich trendach. Wszystko to wynika z popularności aplikacji. Jednak, dlaczego niektórzy mają, wiele obserwatorów a inni praktycznie ich nie mają?

Każdy z tego wpisu może wynieść cenne rady i skuteczne metody. Jak tworzyć taki profil krok po kroku. Tworząc kontent po zdobycie popularności, właśnie tutaj zostały takie metody opisane. Dlatego, też warto zanurzyć się w czytaniu 10 skutecznych metod na zdobycie lajków na Instagramie.

1. Używanie odpowiednich hasztagów

Większość osób tego nie wie, ale danie sportowych hasztagów do zdjęcia z przykładowo kulinarnym kontentem, mało co da. Zysk popularności będzie wynosił mniej niż 0.1%. Dlaczego tak jest? Ponieważ dopasowując, tak zwany kontent, musisz znaleźć dostosowane i odpowiednie hasztagi właśnie do niego.

Fani owych kontentów, wtedy zauważą Cię, a Twoja szansa na zyskanie popularności wzrośnie, aż o około 10%. Co więcej, gdy będziesz szedł za trendem i będziesz, przyjazny dla algorytmów zyskasz, jeszcze większe szanse. Wszystko w zależności jak nasz feed wpłynie na algorytm. Pamiętaj, jedno zdjęcie może przynieść wzrost, aż o 100% a inne tylko o 5%. Wynika to z bazy, którą właśnie posiada Instagram i algorytmy no i oczywiście hasztagi, które pomogą nam w uzyskaniu odpowiedniej popularności.

Najpopularniejsze hasztagi:

- #love (około 1 284 275 402 posty)

- #instagood (około 753 438 345 postów)

- #photooftheday (około 512 543 394 postów)

- #fashion (około 500 000 000 postów)

- #beatiful (posiada, aż 470 000 000 postów)

Jak widzisz, są, to ogromne liczby uzyskane przez te hasztagi, ale nie martw się. Każdy hasztag posiada swoją niszę i nie musisz korzystać z tych najbardziej sztampowych na rynku.

2. Dodawanie postów regularnie

Musisz zdać sobie sprawę z tego, że dodawanie postów regularnie podniesie Twoją popularność. Wszystko, co za tym idzie to zwiększenie ilości lajków. Co przekłada się na kolejną skuteczną metodę na pozyskanie lajków komentarzy czy też obserwatorów. Internauci twierdzą, że najlepsza ilość zdjęć w ciągu tygodnia to 3-5 postów. Zwiększy to wtedy skuteczność wyszukiwarki, wówczas algorytm uzna to za ważne. Pamiętaj, jednak by nie przekraczać owej ilości, ponieważ nikt nie lubi spamu.

3. Kupowanie lajków i obserwacji

Najprostsza metoda, jaka może być i jaka mogła istnieć. Jest to skuteczna metoda na zwiększenie ilości lajków. Owa metoda działa bardzo prosto. Jest wiele stron, które oferują takowe usługi kupna lajków na Instagramie. Znajdujesz jedną z takich, przykładowo https://polskielajki.pl/. Zamawiasz tam ilość lajków i wybierasz zdjęcia, do jakich mają zostać one zrealizowane. Opłacasz całe zamówienie i czekasz na szybkość dodania nowych lajków na Instagram.

Metoda ta działa najbardziej skutecznie na wyszukiwarkę Instagrama, jak i jego algorytm. Pamiętaj, że wszystkie 10 metod zastosowanych razem dają bardzo szybkie i skuteczne efekty. Pierwsze efekty pod wzrostem 100-procentowym zobaczysz już po 3 godzinach. Zyskasz tym samym w ciągu miesiąca, aż 1000% na zyskanie ogromnej ilości fanów i odbiorców.

4. Kiedy dodawać posty na Instagramie?

Instagram rządzi się nie tylko co swoim algorytmem, ale i swoimi prawami. Nie tylko jest to ważne, o której dodawać takie zdjęcia, ale też wpływa to na lajki. Pamiętaj, że zdjęcie, które w 30 minut po publikacji uzyska, dużą aktywność będzie, bardziej promowane. Trzeba ustalić swoją strategię obserwować swój profil i zobaczyć, o której godzinie nasi obserwatorzy są dostępni. Przeciętne godziny dodawania zdjęć wahają się w przedziałach – 10:00, 12:00, 20:00 oraz 21:00. Są to godziny, w których jest najwięcej aktywnych ludzi.

Kiedy dokładnie jest najwięcej użytkowników w środku tygodnia? W weekendy? A może na początku? Badania wskazują, że najchętniej ludzie spędzają czas na Instagramie w: poniedziałek, środę i czwartek. Dlatego też warto w te dni wstawiać 5 zdjęć o godzinach podanych wyżej.

5. Pomysł na konto

Nic się nie zda regularność pomysłowość w robieniu zdjęć czy nawet hashtagi. Wszystko jest zależne od kontent. Interesujesz się sportem? To rób taki kontent. Musisz wybrać tak dobrany pomysł na konto, które przyciągnie mnóstwo osób, ale też taki pomysł, na którym znasz się najlepiej. Warto, też zadbać o to, by było to modne. Przykładowo jesteś, wolontariuszem masz, zwierzęta w domu zajmujesz, się nimi w schronisku masz, o nich pojęcie? Rób właśnie taki kontent, a dlaczego? Dlatego, że zwierzątka są w modzie. Masz wiedzę i jest to Twoja pasja. Wszystko połączone wychodzi wyśmienity kontent. Najlepiej przemyśleć sprawę kontent sprawdzić jak on się trzyma w trendach, wtedy dobrać odpowiednie pozostałe punkty.

6. Nie rób się monotonny

Co to znaczy? Po prostu nie dodawaj codziennie tego samego i tych samych nudnych monotonnych opisów. Followersi tego nie lubią. Pamiętaj, by, rozwijać swój profil musisz być skuteczny i szybki. Wszystko kieruje się właśnie ku nowemu. Stojąc w miejscu i robiąc, cały czas to samo nie dojdzie, się do dużej popularności. Fani, którzy oglądają, Twój profil muszą, Ciebie lubić, bądź lubić Twój pomysł na siebie, ale gdy stoisz w miejscu. Przestaną Cię obserwować przez to właśnie, że nic się nie dzieje. Nie ma, akcji nie ma, ciekawych sytuacji.

7. Rób dobre jakościowo zdjęcia

Pamiętaj, że rozwój hobby hashtagi czy dobry pomysł to nie wszystko. Rozwijanie się na Instagramie to przede wszystkim robienie zdjęć i wrzucanie InstaStories. Cały marketing i cała struktura Instagrama właśnie się na tym opiera. Musisz zapamiętać te cenne rady podczas robienia zdjęć. Wyjdą, one znacznie lepiej to przyciągną, nowe osoby, do Twojego konta.

- Światło.

- Kompozycja.

- Trójpodział.

- Ostrość zdjęcia.

- Kolorystyka.

Właśnie to wpływa na urok zdjęcia, a także jego obróbka co powiemy o niej później. Pamiętaj, że te parę zalet i zasad są naprawdę ważne podczas sesji.

8. Obrabiaj zdjęcia

Dodając, zdjęcie czyste i suche może, się wydawać, że nie dbasz o fanów. Tak przecież nie jest! Musisz zadbać o dobrą jakość obróbki. Wyselekcjonowanie odpowiedniego kontrastu, czy też zadbać o jego jakość. Tylko wtedy docenią Cię Twoi obserwatorzy. Jak tego dokonać? Jakie są, więc te najlepsze programy do takowej obróbki zdjęć? Są to programy takie jak:

- VSCOCAM, który jest dostępny na telefon.

- PHOTOSHOP, który jest dostępny na telefon i komputer.

- Snapeed, który też jest już dostępny na, każdy telefon.

Można na tych aplikacjach zwiększyć wyrazistość, kontrast zdjęć. Wiele innych pozostałych funkcji przydatnych lepszej jakości zdjęć.

9. Grupy na Facebooku

Dużo jest grup związanych z lajkami. Są to grupy typu like4like obs4obs i tym podobne. Zwiększają, one zasięgi Twojego konta na zasadzie Ty dajesz, lajka ktoś Tobie daje lajka i tak na przemian. Pamiętaj, że są to niestety puste lajki, komentarze czy też obserwatorzy. Jednakże pomogą one w wykryciu Twojego profilu, podczas przeglądu algorytmu, który właśnie patrzy na zasadę jak największej ilości i aktywności na danym koncie. Zwiększasz tym nie tylko popularność, ale i swoją szansę na odkrycie.

10.  S4S

Jest to ta sama metoda co metoda z like4like, ale działa ona na zasadzie. Udostępnienie za udostępnienie. Ty udostępniasz kogoś konto/zdjęcia na przykład na InstaStories i ktoś robi, to samo co Ty. Zyskujesz, tym większy rozgłos, a zarazem większą szansę na popularność. Algorytm szybko wykryje zaangażowanie i udostępnianie Twojego profilu i to doceni. Szybko wskoczysz przez te metody na wysoki szczebel.

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje