wtorek, 16 czerwca 2020 13:05

Jak zorganizować pieszą pielgrzymkę w czasie epiedmii? Diecezja tarnowska znalazła sposób

Autor Marzena Gitler
Jak zorganizować pieszą pielgrzymkę w czasie epiedmii? Diecezja tarnowska znalazła sposób

Tegoroczna pielgrzymka ze względu na szczególne okoliczności przybierze formę sztafety. Co to oznacza?

W związku z epidemią koronawirusa tegoroczna 38. Piesza Pielgrzymka Tarnowska stanęła pod znakiem zapytania. Jednak, gdy Główny Inspektor Sanitarny wydał wytyczne dla organizatorów ruchu pielgrzymkowego podczas stanu epidemii koronawirusa, pojawiło się światełko w tunelu.

17 sierpnia wyruszymy na szlak - informuje na swojej stronie Pielsza Pielgrzymka Tarnowska.

Jak będzie wyglądać pielgrzymka w czasie epidemii?

Pielgrzymi zostaną podzieleni na grupy. Każdego dnia trasę będą przemierzały tylko trzy z nich - każda w limicie do 150 osób, czyli razem 450 osób. Ponieważ pielgrzymka tradycyjnie trwa 8 dni - w sumie na pielgrzymim szkalu będzie mogło się znaleźć 3600 pielgrzymów, a więc mniej niż połowa zwyczajowej liczby uczestników.

Taka pielgrzymka to szansa dla osób o słabszej kondycji, bo każdy będzie pielgrzymował tylko jeden dzień! Jak informują organizatorzy PPT, każda z grup wieczorem wróci autokarami do swoich parafii, nie trzeba będzie więc zabierać namiotów i przygotowywać miejsc noclegowych.

Dziewiątego dnia wszystkie grupy pielgrzymkowe będą mogły przyjechać na Jasną Górę, by wspólnie uczestniczyć w kończacej pielgrzymkę Eucharystii.

W Pielszej Pielgrzymce Tarnowskiej wędruje 25 grup z całej diecezji. Pielgrzymi przeżywają rekolekcje w drodze, a na Jasnej Górze biorą udział w uroczystościach odpustowych Uroczystości Matki Bożej Jasnogórskiej 26 sierpnia.

Jakie wytyczne muszą spełnić organizatorzy pielgrzymek i ich uczestnicy? Zobacz:

Pielgrzymki w czasie pandemii. GIS podał szczegóły
Główny Inspektor Sanitarny wydał wytyczne dla organizatorów ruchu pielgrzymkowego podczas stanu epidemii koronawirusa. Celem procedur jest minimalizowanie ryzyka zakażenia, które i tak pozostaje. Wydane 5 czerwca zalecenia mają zapewnić bezpieczeństwo pątników oraz wszystkich osób postronnych na s…

foto: arch PPT

Tarnów - najnowsze informacje