poniedziałek, 17 czerwca 2024 07:59

Jaki system CMS wybrać do stworzenia strony internetowej?

Autor Artykuł sponsorowany
Jaki system CMS wybrać do stworzenia strony internetowej?

Jeśli stoisz przed wyzwaniem stworzenia strony internetowej dla swojej firmy to zapewne zastanawiasz się na wyborem systemu CMS. Na rynku dostępnych jest wiele systemów do tworzenia stron- jednak, który jest najlepszy i jak wybrać w gąszczu tak wielu możliwości? W tym artykule pomożemy Ci prezentując najbardziej popularne opcje.

Wordpress

Wordpress to najpopularniejszy system do tworzenia stron i serwisów internetowych. Pozwala na tworzenie profesjonalnych stron z wieloma funkcjonalnościami. Jest to platforma open source, dzięki czemu każdy użytkownik może przyczyniać się do rozwoju platformy. System posiada tysiące wtyczek i integracji, które możemy zaimplementować do naszej strony. Takie rozwiązania pozwalają na tworzenie platform kursowych, programów lojalnościowych czy zaawansowanych formularzy. Niewątpliwym plusem jest również cena, która wynosi równe 0. Wordpress jest całkowicie darmowy i jedynym dodatkowy kosztem mogą być wtyczki, które pomogą nam we wdrożeniu spersonalizowanych rozwiązań.

Webflow

Kolejne narzędzie to Webflow, które w ostatnim czasie jest bardzo popularnym rozwiązaniem do tworzenia stron internetowych. System jest bardzo intuicyjny i posiada czytelny interfejs. Jeśli chodzi o proste strony internetowe to Webflow sprawdzić się dosyć dobrze. Problem jednak powstaje z dodatkowymi funkcjami, których Webflow ma właściwie niewiele. Minusem jest również koszt Webflow, który wynosi ok. 14 USD w miesięcznej subskrybcji, jeśli nasza strona ma posiadać customową domenę.

WIX

Kolejną platformą CMS jest WIX, która nie wymaga tak dużo wiedzy programistycznej i również sprawdzi się przy prostych projektach witryn. Jest niestety również ograniczona i przy bardziej skomplikowanych projektach raczej nie wystarczy. Działa na zasadzie przeciągnij i upuść więc w łatwy sposób możemy dodawać nowe elementy. Zarządzanie treścią na stronie jest bardzo proste i wszystko możemy zrobić w dedykowanym panelu. Wix będzie idealny dla mało wymagających użytkowników.

Squarespace

Squarespace to kreator stron, w którym możemy projektować strony www na gotowych szablonach. Ten system zarządzania treścią posiada dużą estetykę i design, które z pewnością sprawdzą się dla mniej doświadczonych użytkowników. Dzięki temu, że jest łatwy w użyciu nie wymaga tak wiele wiedzy technicznej. W prosty sposób możemy edytować treści na stronie samodzielnie.

Podsumowanie

Podsumowując wybór systemu CMS do stworzenia strony w dużej mierze będzie zależał od naszych potrzeb. Jeśli zależy nam na prostej stronce to najlepiej jeśli posłużymy się takimi rozwiązaniami jak Wix czy Squarespace. Możemy tam skorzystać z gotowego szablonu i wypełnić stronę własnymi treściami. Jeśli szukamy czegoś bardziej zaawansowanego to najlepiej będzie wybrać Webflow lub Wordpressa. Webflow posiada trochę ograniczeń oraz wciąż mało integracji, natomiast Wordpress przez wzgląd na duże ilości wtyczek i integracji będzie najlepszym rozwiązaniem do bardziej profesjonalnej strony. Jeśli szukasz pomocy przy stworzeniu strony internetowej to sprawdź: strony internetowe Warszawa. Pomożemy stworzyć profesjonalną stronę internetową dla Twojej firmy, która zachwyci klientów.

Technologia - najnowsze informacje

Rozrywka