środa, 23 czerwca 2021 13:53

Jakie dokumenty są potrzebne do wzięcia kredytu gotówkowego przez Internet?

Autor Artykuł sponsorowany
Jakie dokumenty są potrzebne do wzięcia kredytu gotówkowego przez Internet?

Kredyty gotówkowe online cieszą się coraz większą popularnością, jednak wielu ludzi ma wciąż przed sobą pierwszy wniosek o kredyt bez wychodzenia z domu. Jesteś w tej sytuacji? Nie wiesz, jakie dokumenty musisz przygotować? Podpowiadamy.

Tani kredyt przez Internetjest w zasięgu Twoich możliwości, o ile masz dobrą historię kredytową i stałe źródło dochodu. Jeśli przygotujesz wszystkie dokumenty wymagane przez bank, możesz wziąć kredyt jeszcze dziś – i dziś jeszcze otrzymać pieniądze.

Jak znaleźć ofertę kredytu gotówkowego dla siebie?

Jeśli dopiero szukasz najkorzystniejszej oferty dla siebie, wejdź na ranking kredytów gotówkowych. Znajdziesz tam zestawienie ofert dostępnych aktualnie na rynku.

Za pomocą suwaków wybierz kwotę, którą chcesz pożyczyć oraz liczbę miesięcy, przez które jesteś gotowy spłacać swoje zobowiązanie. Jeśli interesuje Cię kredyt bez ubezpieczenia albo w promocji – zaznacz to.

Algorytm rankingu przeanalizuje oferty i w ułamku sekundy wyświetli Ci nie tylko wszystkie dostępne dla Ciebie kredyty gotówkowe, ale jeszcze podliczy wysokość rat i koszt kredytu w danym banku. To pozwoli Ci wybrać naprawdę tani kredyt.

Następnie zapoznaj się ze szczegółami ofert prezentowanymi przez ranking kredytów gotówkowych. Dowiesz się z nich, co jest wymagane, abyś mógł uzyskać kredyt w danym banku.

Pamiętaj, że bezwzględnie musisz spełnić te kryteria. W przeciwnym razie Twój wniosek zostanie z pewnością odrzucony, ale bank prawdopodobnie wyśle zapytanie do BIK. Co w tym złego? Nadmierna liczba zapytań do BIK w krótkim czasie może poskutkować automatycznym odrzuceniem wniosku nawet w miejscu, gdzie spełniasz wszystkie wymagania.

Jakie dokumenty są wymagane, abyś mógł uzyskać kredyt?

Po pierwsze, ważny dowód osobisty. Kredyt online jest bez niego niemożliwy. Zeskanuj go lub zrób czytelne zdjęcie telefonem.

Po drugie, dowód, że jesteś w stanie spłacić zaciągnięte zobowiązanie. Tu są dwie możliwości. Albo bank będzie wymagał zaświadczenia o dochodach od Twojego pracodawcy, albo wyciągu z konta z jednego, trzech lub sześciu miesięcy.

Trzeci dokument to poprawnie wypełniony wniosek kredytowy.

Kiedy wybierzesz ofertę i przygotujesz dowód osobisty i wymagane potwierdzenie swojej zdolności kredytowej, przejdź do wypełniania wniosku. Podaj swoje dane osobiste i kontaktowe oraz inne wymagane informacje. Nie będzie tego dużo – formalności przy wnioskowaniu o kredyty gotówkowe online są ograniczone do minimum.

Pamiętaj, żeby mieć naładowany i włączony telefon oraz podać poprawny numer – bank prawdopodobnie będzie chciał się z Tobą skontaktować, żeby zweryfikować poprawność danych lub dopytać o potrzebne mu informacje dodatkowe.

I to wszystko. Potem wystarczy czekać, aż Twój wniosek o kredyt zostanie rozpatrzony.

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje