środa, 6 lipca 2022 13:25

Jakie rękawiczki do ochrony skóry dłoni wybrać?

Autor Artykuł sponsorowany
Jakie rękawiczki do ochrony skóry dłoni wybrać?

Higiena i bezpieczeństwo pracy, to w niektórych branżach priorytet. Zakłady kosmetyczne, ośrodki zdrowia, zakłady fryzjerskie, sklepy spożywcze czy obiekty gastronomiczne, to tylko nieliczne przykłady miejsc, w których pracownicy zobowiązani są do szczególnej ochrony skóry dłoni. Wynika to z konieczności zachowania bezwzględnego bezpieczeństwa pracownikom, ale również pacjentom. Dobre rękawiczki zapobiegają przenoszeniu się bakterii i wirusów. Sprawdź, jakie rękawiczki sprawdzą się najlepiej.

Wytrzymałość rękawiczek jednorazowych

Szczególną popularnością cieszą się rękawiczki jednorazowego użytku, które należy zmieniać po każdej czynności, zabiegu czy kontakcie z pacjentem bądź ciałem obcym, w zależności od zawodowych obowiązków.

Warto wybierać rękawiczki najlepszej jakości, certyfikowane, które dają optymalne bezpieczeństwo. Eksperci potwierdzają, że idealne rękawiczki są rozciągliwe, ale jednocześnie idealnie przylegają do ciała, dając wrażenie “drugiej skóry”. Chronią, są odporne na uszkodzenia mechaniczne, pęknięcie, dziurawienie, przetarcie czy przedostawanie się różnego rodzaju płynu bądź innych zanieczyszczeń.

Świetnie sprawdzają się w tym aspekcie rękawiczki nitrylowe, wykonane z elastycznego kauczuku. W przeciwieństwie do standardowych rękawiczek lateksowych nie wywołują uczulenia, ani odparzeń, dzięki czemu nawet wielogodzinna praca przy ich zastosowaniu może być w pełni komfortowa.

Czy jednorazowe rękawiczki chronią przed chemią?

Wszystko zależy od tego, z czego wykonane zostały rękawiczki i jaką jakością się charakteryzują. Wspomniane wyżej rękawiczki nitrylowe są w pełni odporne na działanie nie tylko chemicznych substancji, ale również grzybów, roztoczy, wirusów czy bakterii. Warto wspomnieć, że to właśnie ten rodzaj rękawiczek jednorazowych wybierano najczęściej do ochrony osobistej w czasie trwającej pandemii koronawirusa. Większość szpitali i placówek medycznych właśnie na takie rękawiczki stawia, oferując tym samym całkowite bezpieczeństwo zatrudnionemu personelowi.

Jak dobrać rękawiczki jednorazowe?

Rękawiczki jednorazowego użytku powinny stanowić barierę ochronną przed szkodliwymi czynnikami czy nawet ostrymi narzędziami, ale aby mogły spełniać swoją funkcję, należy je właściwie dopasować. Producenci tego rodzaju wyrobów najczęściej oferują różne rozmiary rękawiczek, dzięki czemu udaje się je wybrać pod względem wielkości dłoni. Dzięki temu rękawiczki będą idealnie przylegać do skóry i dawać pełną wygodę w zakresie pracy. Nie będą zbyt uciskać ani spadać, nie będą też odstawać, dzięki czemu ich użytkownik może praktycznie zapomnieć o założonej na dłoniach ochronie.

Gdzie kupować rękawiczki jednorazowe?

Wspomniano już kilka razy, że w przypadku rękawiczek jednorazowych szczególne znaczenie ma ich jakość. Aby móc ją zapewnić, należy nabywać rękawiczki jednorazowe tylko od sprawdzonych producentów. Dobrym źródłem będą sklepy czy hurtownie z asortymentem medycznych różnego rodzaju, także te, które prowadzą sprzedaż online. Zwracaj uwagę na skład rękawiczek, datę ich przydatności oraz certyfikaty i atesty, które są potwierdzeniem ich najlepszej jakości.

Zdrowie i Uroda

Zdrowie i Uroda - najnowsze informacje